Menu

pomozcie.miażdżyca

dziewczyny ja mam pytanie i jestem bardzo zmartwiona otoz dowiedzialam sie ze mojej mamie grozi miazdzyca czym ona sie objawia????????i ma za duzy cholesterol...sama sie dziwi skad taki ma bo tlustych rzeczy prawie wogole nie jada....jezeli mozecie napiszcie jak mozna zbic ten cholsterol a jestem tak zmartwiona bo mi mowia ze to smiertelna choroba(smutna)(smutna)(smutna)(smutna)(smutna)(smutna)(smutna)(smutna)(smutna)(placze)(placze)(placze)(placze)(placze)(placze)a ona jest jeszcze mloda ma dopiero 46 lat

monikas342
 570  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie najwazniejsze zdrowie mamy

Odpowiedzi

Mandarinios
"Cholesterol (zły cholesterol LDL)odkłada się na ściankach naczyń krwionośnych, co w efekcie może prowadzić do miażdżycy. Zwłaszcza przez święta kiedy nasze stoły są obfite w jaja, boczek, majonezy, golonka osoby z podwyższonym cholesterolem powinny trzymać się zaleconej przez lekarza diety co wbrew pozorom nie jest takie trudne. Dopuszczalna dzienna dawka cholesterolu to 200 miligramów - średnie jajko.

Jedz produkty bogate w tran i tłuszcze roślinne, które są skarbnicą witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych (obfitują w dobry cholesterol HDL, który pomaga unieszkodliwić zły LDL) . Równie ważny jest błonnik, który ogranicza przyswajanie tłuszczów, jego źródłem są warzywa, produkty gruboziarniste, owoce, otręby.

Następnie witamina C dzięki której wzmacniane są ścianki naczyń krwionośnych i obniża poziom cholesterolu, sporo tej witaminy dostarczają cytrusy, natka pietruszki, kiszona kapusta, sok z czarnej porzeczki. Polecana jest także herbata, zwłaszcza zielona i czerwona, zawarte w niej związki przeciwdziałają miażdżycy."

Niestety nie mam adresu tej strony.
Paulinka1701
Na pojawienie się choroby wpływają różne czynniki, jej rozwój bardzo przyspiesza m. in. palenie papierosów, dym tytoniowy dostaje się do płuc i dalszych elementów układu krążenia skutkując uszkodzeniem śródbłonka tętnic, negatywnie wpływa na lipoproteiny osocza, przyczynia się do zwiększonej gotowości zakrzepowej krwi. Podobnie wpływa na rozwój choroby palenie bierne. Ponadto miażdżyca nierzadko powodowana jest nieodpowiednim sposobem odżywiania się, otyłością, brakiem aktywności fizycznej, stresem. Schorzenie nasilają także inne dolegliwości- cukrzyca i nadciśnienie. Pozostałe przyczyny to uwarunkowania genetyczne, wiek, zanieczyszczenie środowiska, również płeć – mężczyźni częściej zapadają na miażdżycę.
Paulinka1701
Przebieg choroby

Jak napisano powyżej, choroba rozwija się pod wpływem rożnych czynników, najpierw dochodzi do uszkodzenia błony wewnętrznej naczyń tętniczych, następuje modyfikacja ścian tętnicy oraz tworzenie tkanki łącznej, powstaje płytka miażdżycowa, a rozrastając się zwęża światło tętnic. W dalszym etapie płytka ulega zwapnieniu, jej budulcem zaś zasadniczo są lipidy- cholesterol i jego estry. W pierwszej fazie uszkodzona wewnętrzna błona tętnicy powoduje drobne zakrzepy, później zakrzepy zwiększają się na skutek pękania płytki miażdżycowej, z czasem dochodzi do całkowitego zatoru w danej tętnicy i krążenie w niej zostaje przerwane. Konsekwencją tego procesu natomiast jest martwica danego obszaru organizmu, dochodzi do zawału.
Paulinka1701
reszte mozesz znalesc na google moze znajdziesz jakies forum ':)
Beki
spokojnie, poczytaj najpierw w necie o miażdżycy, wpisz w google.. skoro jej dopiero grozi to jeszcze może się przed tym uchronic. Z tego co wiem, to osadzanie się tłuszczu na żyłach.. co może spowodowac wylew, udar... :/
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.