Menu

pomysł na pisankę

Dziewczyny w naszym przedszkolu ogłoszono konkurs na pisankę wielkanocną, dzieci mają dowolną techniką wykonac pisankę i przynieść w wyznaczonym terminie do przedszkola na konkurs, macie jakieś pomysły na coś oryginalnego ale żeby większość pracy wykonał 4 - latek?

margolcia85
 2079  6

Odpowiedzi

amalka
Bibułę (tę marszczoną) rwiesz na kawałki, "kulasz" w palcach kuleczki wielkości dużej porzeczki i jedną obok drugiej (dość ciasno) przyklejasz do skorupki w dowolny wzorek. Całe jajko ma być oklejone. Wyglądają naprawdę ciekawie.
margolcia85
o super bo myslałam tez o tymby całe jajo na żółto mały okleił a ja wycięłabym mu kurczaczka którego dokleilibyśmy do jajka albo zajączka :) takie 2 w jednym :)
tymianek
można np. z butli 5 - litrowej po wodzie zrobić pisankę. Obciąć "dziubek" butli, a resztę obkleić żółtą bibułą, tak, żeby powstało jajo :). A na tej bibule robic wzorki : korki po winie, pociąć w plasterki i "moczyć" w farbie, a następnie nakleić na pisanke itp.

Albo, jeżeli umiecie zrobić kurczaczka ( np. w włóczki - robi się takie kule, a później to przecina i powstają takie "puchate kule" - nie umiem tego opisać)
to wykorzystujesz znowy butle 5 l, tylko, że obicnasz dno - resztę tez obkładasz np. bibułą, ozdabiasz, a kurczaka wsadzadz w to przeciete dno ( dno oblecz tez bibułą i zrób małą dziurę , w którą wsadzisz kurczaka), ozdób to dno z kurczakiem, kolorowym "siankiem".
tymianek
a to musza być z prawdziwych jajek pisanki , myślałam, że robi się z czego sie chce (krejzolka)(grins)
monia13100
można okleić jajo kolorową włóczką ( np w paski lub zygzaki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.