Menu

Ponownie pytanie o storczyka

Kochane 2 m-ce temu kupiłam storczyka Stoi u mnie w kuchni słońce mam od rana do 12 w południe mam odpowiednią doniczkę i podlewam raz na 1.5 tygodnia Pięknie mi zakwitł Ale od tygodnia zaczęły mi opadać kwiaty i nie wiem co się z nim dzieje a ma jeszcze pąki Stoi przy oknie które często otwieram i nie wiem czy mi zmarzł ale przecież nie ma mrozów zaczęły mi schnąć kwiaty po podlaniu Radźcie coś dziewczyny Bo nie wiem co robić A ja się na kwiatach nie znam Mój mąż się śmieje że ja zasuszam kwiaty a nie hoduję (smiech) Dla tego storczyk był wymarzonym kwiatem dla mnie bo nie trzeba go często podlewać(smiech)A on mi pada(placze) Mam również storczyka w pokoju przy balkonie który też otwieram i jest ok RATUJCIE CO MAM ZROBIĆ(placze)(kwiatek)

beatka7623
 1079  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dom i Ogród hodowla kwiatów

Odpowiedzi

ja80
Jak zaczęły kwiaty schnąć po podlaniu to znaczy że zalany.
Storczyki lubią miejsca jasne, z dużą ilością rozproszonego światła, ale nie lubią intensywnego ciągłego słońca. Idealnym miejscem uprawy jest wschodnia lub zachodnia wystawa. Temperatura powinna wynosić około 25ºC w nocy kilka stopni mniej. Powietrz powinno być dość wilgotne, rośliny lubią otoczenie o dużej zawartości wilgoci ale nie bezpośredniej wody. W okresie kwitnienia nawozimy roślinę specjalnym nawozem do storczyków, zgodnie z zaleceniami na opakowaniu, po przekwitnięciu odcinamy część łodygi na której był kwiat, tak aby pozostał część miała co najmniej 3 oczka. Dzięki temu zabiegowi storczyk powinien wypuścić nowe pędy kwiatów i ponownie zakwitnąć. Po przekwitnieniu, w okresie jesiennym ograniczamy podlewanie i przenosimy roślinę w miejsce o niższej temperaturze, po paru miesiącach spoczynki, na wiosnę, przenosimy ponownie to jasnego pomieszczenia i zaczynamy podlewanie i nawożenie. Storczyki uprawimy najczęściej w mieszance z kory, i wszelkich włóknistych podłoży. Ważne aby było niezwykle przepuszczalne. Roślinę przesadzamy na sucho dopiero w momencie kiedy przestaje się mieścić w doniczce, lubi mała aż zacisną doniczkę.

Podlewanie

Często ale niezwykle oszczędnie, nie dopuszczając do pozostawanie wody na dnie naczynia. Storczyka można podlewać zraszając glebę spryskiwaczem lub mocząc doniczkę w wodzie i po wyjęciu dając jej ociec.
beatka7623
No ja właśnie wkładam doniczkę do wody na 10 min a później ją wkładam do ceramicznej I ma małe pączki na końcu a te kwiaty poniżej mi padły Dla tego nie wiem co robić Czy oberwać tamte i poczekać co będzie z tymi młodymi Nie wiem co robić Czy po prostu przekwita (placze)(placze)
ja80
Jak przekwita to wszystkie kwiaty powinny być pięknie rozwinięte i powinny więdnąć ale tak po kolei, zaczynając od tych które rozkwitły jako pierwsze. Jak nie jest zalany to możliwe że jednak przymarzł. Storczyki lubią ciepło.
Ja bym go przestawiła w cieplejsze miejsce i poczekała. A ja pączki też padną to obetnij i poczekaj do wiosny.
Kasia1978
http://skarbnicakwiatow.ning.com/group/storczykijakjeuprawiac
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.