Menu

Poradnia Okulistyczna ..

w wypisie małej ze szpitala mam zaznaczone,że mam zgłosić się z nią na wizytę kontrolną do okulisty .. cały czas zastanawiałam się jaki jest tego cel i w ogóle bo w szpitalu nic nie wspominali o jej ślepkach .. położona za to powiedziała,że to dlatego że była w inkubatorku i tam jest ozon .. proszę mamy o odpowiedź,których niemowlaki w drugim miesiącu miały zglosić się na taką właśnie wizytę kontrolną, jak oczka takiego małego dziecka są badane i czy wszystko było ok.. jeśli nie ... (pout) .. to jakie były zalecenia bo wiadomo,że takiemu dziecku się okularków nie założy .. jeśli ktoś wie to również proszę o informację co taki ozon może spowodować .. mam nadzieje,że nie żadne silne uszkodzenie wzroku ..

Nicoletta
 621  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie wzrok poradnia okulistyczna ozon oczy

Odpowiedzi

domiska
ja wiem tyle ze wszystkie dzieci chyba w 3 miesiacu zycia musza kontrolnie zglosic sie do okulisty.
Nicoletta
to może u was tak domiska jest bo u nas nie ..
pełno moich znajomych urodziło w tym roku i żadna nie miala tego zalecenia a oprócz tego pediatra też mi zadała pytanie jaki jest tego powód ..
sheryl
u nas też nie ma takiego zalecenia, to znaczy przypuszczam, że w ogóle nie ma takiego zalecenia (odgórnie).
SCOFI
ja też byłam na kontroli bo mój synek miał podawany tlen po porodzie ,uważam że dobre sa te zalecenia ,moze badanie niezbyt przyjemne ale przynajmniej jest pewność że z oczami maluszka wszystko ok
aniol212
moja malutka leżała w inkubatorze, ale nie miałam zalecenie na kontrolę do okulisty, jedynie położna i pediatra ją dokładnie olądały:/ ale zawsze lepiej być spokojniejszym że wszystko dobrze:)
asqa
Nicoletta u niemowlaków badane jest dno oka i jego budowa. Nie chodzi tu o typową wadę wzroku ;)
basia198711
ja też miałam taką kontrolę ze względu na to że mały miał żółtaczkę i był naświetlany.......tak jak piszę asga to badanie dotyczy dna oka
JULKA
MOJA MIAŁA TO BADANIE BO URODZIŁA SIE MALUTKA I BYŁA TEZ PRZEZ MOMENT W INKUBATORZE.BADA SIE DNO OKA,NAJPIERW PRZEZ 3 GODZ TRZEBA OKO ZAKRAPIAĆ CO 15 MIN,TAK ABY ŹRENICA SIE NIE ZWĘŻAŁA PRZY OSTRYM ŚWIETLE,POTEM PANI BADA OKO PRZEZ JAKIEŚ NIECAŁE 2 MIN I KONIEC.BADANIE NIEPRZYJEMNE CHOĆ MOJA NIKOLA BYŁA SPOKOJNA:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.