Menu

Poród bez bólu?

Jakie są możliwe znieczulenia podczas porodu? Czy któraś z Was korzystała ze znieczulenia? Nie bolało?

elao
 736  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

nata
Najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze jest chyba znieczulenie zewnątrzoponowe, które polega na wprowadzeniu cewnika między kręgi lędźwiowe. Przez cewnik podawane są środki przeciwbólowe. Uniegododnieniem jest to, że trzeba uważać na ruchy, żeby cewnika nie wywać, a czasami trudno nad tym zapanować. Ja do dzisiaj pamiętam jak mi połozna mówiła, że mam się nie ruszać! Ale jak! Komfort jest duży – prawie nie bolało. Czuć skurcze więc poród fajny. Tak rodziłam synka i jestem zadowolona.
Natty
Ja byłam znieczulana Dolarganem, bo z powodu na tarczycę nie mogłam mieć innego znieczulenia. Zadziałało natychmiast po zastrzyku, ale potem byłam długo, długo nieprzytomna.
Akoo
A przy cesarkach jest stosowane znieczulenie podpajęczynówkowe – jak dla mnie masakra. Podaje się je jak zewnątrzoponowe tyle, że głębiej. Od klatki piersiowej w dół paraliż – zero ruszania rękami nogami oczywiście i wszytsko widzisz i słyszysz. Chyba bym wolała już w całkowitej narkozie rodzić. Bałam się jak nigdy!
eunika
Też miałam cesarkę, ale nie wspominam tego tak źle jak ty – zamknęlam oczy. Wydawało mi się, że trwało to chwileczkę (w rzeczywistości nawet nie wiem ile) – ale za to jaka przyjemność jak podają ci dziecko – nie do opisania. Szkoda, że ręce niesprawne, żeby móc maluszka przytulić.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.