Menu

Poród na stojąco

Ostatnio słyszałam o porodzie na stojąco. Rodziła któraś z was może w ten sposób? Jak wtedy np. nacinane jest krocze? Czy we wszystkich szpitalach można rodzić w taki sposób?

carla1978
 1951  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród poród rodzić na stojąco poród na stojąco

Odpowiedzi

dudka
Nie wiem powiem Ci szczerze jak to jest. Podobno jest lepiej bo działa tu zwykła grawitacja. Na ludzki rozum biorąc dziecku powinno być łatwiej wydostać się w taki sposób. Ale u nas chyba jeszcze minie sporo czasu zanim stanie się to powszechnie stosowane.
Akoo
Też nie wiem jak to jest. Nie planujemy już więcej dzieci więc też się już tym za bardzo nie interesuję ale pewnie i tak wybrałabym już sprawdzony przeze mnie, klasyczny w szpitalu.
kasia13_archiwum
Jak moja starsza rodzilam to probowalam roznych pozycji. Na czworakach, na boku. W koncu musialam urodzic w pozycji klasycznej, czyli na plecach, bo mala mial pepowine owinieta dookola szyi i polozna musiala ja po prostu wyjac.
Mlodsza tez rodzilam na plecach.
Porod na stojaca? Wyobrazam sobie, ze mogloby sie powiesc, ale u kobiety, ktore rodzi kolejne dziecko i to w dodatku latwo. Nie wydaje mi sie, aby kobieta majaca za soba dlugie godziny bulow porodowych miala jeszcze sily stac i przec. Bo nie u kazdej stanie dziala zgodnie z sila grawitacji. Znam taka, ktora tego probowala i w koncu byla tak zmeczona, ze jednak zdecydowala sie rodzic na lezaca.
Kobieta powinna podczas porodu wybierac taka pozycje, ktora dla niej jest najwygodniejsza. A to jest roznie u kazdej kobiety. Kazda odczowa inaczej bol. I tylko ona moze wiedziec jak jej sie najlepiej rodzi.
Co do tego, czy w kazdym szpitalu mozna na stojaco rodzic? W tym, w ktorym ja rodzilam, mozna bylo samemu wybierac pozycje w jakiej sie rodzi.
lilka
o takim nie słyszałam, natomiast słyszałam na kucąco, też działa grawitacja, tylko jest lżej i można oprzeć się i plecami i rękami na przykład o męża siedzącego z tyłu
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.