Menu

Poród poprzez cc.

Hej dziewczyny.Mam zaświadczenie od okulisty że nie mogę rodzic siłami natury tylko poprzez cesarskie cięcie.Pierwszy poród miałam normalny dlatego w cc jestem zielona:).
Napiszcie proszę jak wygląda to jeśli już wcześniej wiadomo że normalnie rodzic nie będę.Czy oni wcześniej się jakoś z Tobą "umawiają" na poród? czy początek porodu jest taki sam czyli np.odchodzą wody lub dostaje się skurczy i wtedy jedziemy do szpitala a dopiero tam oni mając wgląd w to w.w zaświadczenie decydują że poród odbędzie się poprzez cc? Napiszcie jak to wygląda jeśli już za wczasu wiadomo że poród będzie przez cc....pozdrawiam.miłego wieczoru

mateuszowa
 1110  18

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie poród cc

Odpowiedzi

malinowska
Na pewno jak zacznie się poród.Ja miałam cesarke po odejściu wód meczyli mnie 9 godzin potem stwierdzili,że nie obejdzie się bez cięci bo mojemu małemu tętno spadało w dól więc to było konieczne.Jak się zacznie akcja porodowa;-)
mammma
miałam zalecenie od okulisty do cc. nikt tego nie respektował. miałam rodzić naturalnie i rodziłam, póki nie okazało się że dziecko jest źle ułożone i w końcu zrobili mi cc. zalecenie okulisty zostało mówiąc delikatnie olane. nie chcę Cię straszyć ale taki był mój przypadek.
mateuszowa
@mammma a czemu nie zlozylas skargi? przciez okulista takiego zalecenia nie wystawia bez powodu...?
mateuszowa
@anu80 - krotkowzrocznosc.Rozwin temat o ktorym pisalas, mozesz na pw...
mateuszowa
@Eudaimonia nie jam lekarzem,rodziłam siłami natury raz mogę rodzic i drugi....jednakże wolę się przygotowac na wszystko co znane mi jeszcze nie jest, jak np.cc
emikacpi
Ja za każdym razem miałam robioną lewatywę , kroplówkę też miałam potem zeszłam na salę tam cewnikowanie i cięcie , tydzień wcześniej ustalałam datę cc , Powodzenia!
lola86
Moja kuzynka ma uszkodzoną rogówkę i jeszcze jakąś wadę wzroku . Wszystkie 3 ciąże zostały zakończone cc . W obawie przed pogłębieniem się wady wzroku . Na wszystkie 3 była umówiona 2 tygodnie przed terminem . Miała robioną lewatywę .
kreskah
zależy od szpitala- ja miałam 2 cesarki w dwóch różnych szpitalach (w dwóch różnych miastach) i w każdym była zupełnie inna praktyka.
miałam cesarkę pierwszą bo córka się źle ułożyła- przed terminem ordynator szpitala w którym miałam rodzić zapisywał mnie na jakiś dzieeń, miałam przyjechać na czczo, w domu zrobić lewatywę, podgolić się i chyba tyle.
za drugim razem mieszkałam w innym mieście i tu nie praktykuje się czegoś takiego jak "umawianie na termin"- przyjeżdża się do szpitala jak się zacznie. W szpitalu robią lewatywę, ale jak bym sobie nie życzyła, to nie zmuszają.
ze względu na kilka aspektów mojego konkretnie przypadku ja umówiłam się z lekarzem prowadzącym na konkretny dzień, żeby właśnie on mi przeprowadził zabieg. Ale to było tak, że we środę byłam na wizycie, powiedział, że najpóźniej w weekend urodzę i w piątek się umówiliśmy już w szpitalu.
tlolek
wszystko zależy od wady wzroku ja podczas obu porodów miałam zaświadczenie że w razie ciężkiego/przedłużającego się porodu muszą zakończyć przez cc ze względu na oczy, mimo iż moja wada to zaledwie -2,5/-3 ale do tego doszedł astygmatyzm i ważne jest ciśnienie śródgałkowe.
Na szczęście udało się urodzić naturalnie i oczy też na tym nie ucierpiały.

Może na Twoje wszelkie pytania odpowie lekarz prowadzący ew. położna z Twojego szpitala (ja swoją zamęczałam pytaniami już 3m-ce przed terminem :) )
Powodzenia
martullka
JA miałam CC i to nagle sie okazało że trzeba i całe szczęscie bo wody już miałam zielone:( Na szczęście się wszystko dobrze skończyło
Jakaś niedrozność szyjkowa czy coś takiego :
mycha2706
Miałam prawie jak @Eudaimonia, prawie bo mój lekarz prowadzący był moim operatorem i umówiliśmy się u niego w prywatnym gabinecie.
Reszta identyczna.Dodam, że zanim Cię tym parawanem zakryją to posmarują brzuch jodyna? No i anastezjolog będzie lekko Cię a właściwie łózko kierował głową w dół zeby znieczulenie dobrze się rozeszło...będzie psikał spirytusem? zeby sprawdzić czy znieczulenie działa,trwa to dosłownie z 5 minut maks w tym czasie zostałam zabawiana przez dwóch lekarzy mimo, ze umierałam ze strachu...(miałam wcześniej dwie cesarki, ale w znieczuleniu ogólnym) trzecią na szczęście w znieczuleniu podpajęczynówkowym i nie ma porównania.Widzisz dzidzie, słyszysz pierwszy krzyk... Po cc pamiętaj ze dopóki Ci nie pozwolą nie podnoś głowy, bo skutki będą odczuwalne długo po ...No i wstawaj jak najszybciej(jak Ci pozwolą oczywiście:)) im szybciej wstaniesz tym mniejszy ból będzie. Boleć będzie, ale musisz się przemóc, zacisnąć zęby i do przodu, po 3 cesarkach mam już doświadczenie:)
emikacpi
mycha ma rację nie podnoś głowę i wstań i powoli po kilka kroczków chodz, tylko nie przesil się bo ja na wieczór miałam straszne bóle głowy nie mogłam podnieś i podawali mi morfinę przesiliłam się właśnie ;/
Basia1980
musisz udać się do szpitala i porozmawiać z ordynatorem, moja siostra też miała cc umówione ze względu na złe ułożenie dużego płodu, ciążę prowadził jej akurat ordynator z tego szpitala dlatego wcześniej ustalono jej datę. cc wygląda raczej wszędzie tak samo. Ja też miałam cc zawieźli mnie na porodówkę tak zrobili KTG, rozmowa z anestezjologiem potem golenie i cewnik, kroplówka i na sale opercyjną. Tam mnie znieczulili, zakryli widok i za chwilę słyszałam już moje maleństwo(grins). Potem jest gorzej bo boli jak to po operacji ale w moim szpitalu nie dają cierpieć i znieczulenie daja na żądanie(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.