Menu

Poród w 7 i 8 miesiącu

Słyszałam, że jak ma się rodzić wcześniej to lepiej w 7 niż w 8 miesiącu. Dzisiaj czytam opinie lekarzy i to podobno bzdura przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Jak to waszym zdaniem wygląda? Lepiej rodzić zgodnie z przesądem czy może każdy tydzień jest na + dla dziecka (łącznie z tymi rodzonymi w 8 miesiącu)

Niegrzeczna Mamusia
 1954  21

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża poród

Odpowiedzi

niunia2776 Mamusia

Mój syn urodził się w siódmym miesiacu , miał bardzo słabo rozwinięte płuca i był reanimowany zaraz po urodzeniu. Moim zdaniem każdy tydzień więcej daje większe szanse.

karolcia514 Mama

ja słyszałam ze lepiej jest właśnie urodzić w 7 miesiącu niż w 8 .....

Niegrzeczna Mamusia

No właśnie to, że lepiej w 7 niż w 8 słyszałam od dawna ale mało mnie to interesowało bo nie dotyczyło mnie. Teraz niestety dotyczy i głupieje

Niegrzeczna Mamusia

kiteczek jak dla mnie to ta teoria jest co najmniej dziwna ale skądś się wzięła i tyle czasu trwa :/

Niegrzeczna Mamusia

Że nie mam pojęcia czemu ale niejedna osoba tak mówi to człowiek zaczyna się zastanawiać ;/ czy to tak jak z tym czarnym kotem przełażącym przez drogę i przynoszącym "pecha" czy może coś jednak w tym jest

tymianek Mama

ja również o tym słyszałam, ale uważam, jak @kiteczek , najlepiej dla dziecka aby było jak najdłużej w brzuszku.
Co do wypowiedzi @basi1981, to równiez się tu zgadzam, ponieważ u chłopca jąderka schodzą pod koniec 9 m-ca ciazy ( CHYBA , bo już nie pamiętam) w 38 tyg ciązy.

A poza tym kochana, Ty się tutaj nie nakręcaj, zyczę Ci aby dzidzia siedziała w brzuszku jak najdłużej i przestan się takimi bzdurami zajmować (kwiatek)

Panterka Mamcia

Jak by było lepiej rodzić w 7miesiącu a nie w 8, to lekarze nie czekaliby dzień po dniu, tydzień po tygodniu i nie podtrzymywaliby ciąży jak najdłużej, tylko pozwalaliby na poród w 7miesiącu..

To jest kompletna bzdura, nawet nikt nie potrafi uzasadnić dlaczego lepiej jest rodzić w 7m-cu niż w 8...

Dziecko im dłużej pozostaje w brzuszku, tym lepiej przystosowuje się do życia poza nim, rozwija się itd.

Wiadomo, że są czasem wskazania do szybszego porodu (problemy z łożyskiem, zagrożenie życia itp) ale żaden lekarz nie pozwoli na wcześniejszy poród tylko dlatego, że krąży jakaś plotka wyssana z palca...

Brygidka82 Mamusia

Jak takie coś słyszę to sama nie wiem skąd ludzie takie głupoty wymyślają. Mamy 2011 rok i jeszcze takie myślenie(krejzolka)

agucha44444 Mamusia

Ja urodzilam w 36/37 tygodniu ciazy z powodu zatrucia ciazowego przez cc.Davidek urodzil sie caly i zdrowy z jaderkami,z plucami i wszystkim innym bylo ok nie bylo zadnych problemow, wogole nie wygladal na wczesniaka.Lekarz,ktory mnie prowadzil powiedzial iz kazdy dluzej w brzuchu matki lepiej niz wczesniejszy porod.

agucha44444 Mamusia

mialo byc kazdy dzien dluzej w brzuchu

Anemona Mama

pewnie dlatego że 7 to szczęśliwa liczba, a dawniej ludzie lubili takie zabobony.

piasekpustyni Mamusia

Nie wiem skąd się wzięlo że lepiej rodzić w 7, pewnie jakiś kolejny zabobon. Też słyszałam że lepiej w 8 bo dziecko ma szansę jeszcze dorosnąć i płucka lepiej się rozwinąć.

daryjka87poznan Mamcia

Tez to slyszałam ale ja urodzilam sie w 8 miesiacu i wszystko dobrze ze mna bylo.

xkasiulax Mamusia

Też słyszałam,by lepiej urodzić w 7 niż w 8 podobnież coś się u dziecka rozwija,coś co nie powinno być przerwane nagłym porodem

monique25 Mamusia

dla maluszka kazdy dzień więcej w brzuszku mamy jest niezwykle wazny...


też to słyszałam takie rewelacje :) będąc w ciąży

Majaaaaaa0000 Mamusia

Im dłużej w brzuszku tym lepiej dla dziecka!!! (prezent)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)

maja1482 Mama

to oczywiste,lepiej żeby maluch był jak najdłużej w brzuszku... te głupie przesądy wyprowadzają mnie z równowagi(krejzolka)

karolincia Mama

nie mam pojęcia ja rodzę dzieci po terminie

Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.