Menu

posiew w kierunku GBS

Właśnie wróciłam od gina i jestem mile zaskoczona bo sam z siebie zaproponował mi to badanie i wypisał skierowane. A badanie, choć płatne (NFZ refundował je kiedyś ale wycofał się z tego kosztownego pomysłu uznając badanie za niekonieczne) jest bardzo ważne pod koniec ciąży (oczywiście nie tylko wtedy, ale wtedy szczególnie) gdyż może uchronić mamy i dzieci od problemów jakie niosą paciorkowce. Niestety nie każdy lekarz je proponuje w wyniku czego nie każda kobieta o takim badaniu w ogóle wie. Uważam, że nawet jeśli badanie jest platne (20 zł) to lekarz powinien zalecić je każdej ciężarnej...jak to było u Was? wiedziałyście o takim badaniu, proponowali je Wam czy same prosiłyście o skierowanie?

Remedios Mamusia
 3973  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie skierowanie gbs posiewy bakteryjne

Odpowiedzi

daryjka87poznan Mamcia

Ja równiez nie miałam. (nigdy)

Remedios Mamusia

no właśnie, ja też nie miałabym o nim pojęcia gdyby nie to że właśnie wczoraj o tym czytałam! i miałam zamiar zapytać o to badanie dziś lekarza a tu proszę, sam zaproponował. Szkoda, że nie ma więcej takich lekarzy:(
wiele kobiet może mieć paciorkowca i o tym nie wiedzieć więc nawet nie podejrzewałyby nic złego, a maluszek zaraża się przy porodzie i dla niego jest to bardzo groźne. Gdy wykryje się to wcześniej u ciężarnej przed porodem podaje się odpowiednie antybiotyki

Runka ExpertMama

też nie miałam tego badania....

Remedios Mamusia

też teraz znalazłam takie informacje, wczoraj czytałam również o zakażeniu w czasie porodu. tak czy inaczej, to zagrożenie dla noworodka:(

karolincia Mama

Nawet nie wiedziałam że jest takie badanie

agakoko Mamusia

Ja nawet nie słyszałam o czyms takim.....(zla)(zla)(zla)

Tosia Mamusia

ja mialam robiony wlasnie taki posiew z pochwy niedawno... biora wymaz i zakladaja hodowle... i patrza co tam sie wychoduje czy jakis drozdzaczek czy paciorkowiec... na szczescie u mnie nic sie nie wychodowalo (grins)

manna Mamusia

ja własnie w srode odebrałam wyniki,moja dr nie chciała mi dac na to badanie skierowanie,a generalnie wiem ze jest ono bardzo wazne dlatego zrobiłam prywatnie 60zł i nie załuje,bo tak bym główkowała czy napewno wszystko okey.Mi nie wyszedł paciorkowiec,ale za to drożdzak,który teraz zaleczam globulkami a no i gronkowiec,gdzie gdybym nie zrobiła tego badania to bym nigdy nie wiedziała ze taką cholere wogóle mam.Dlatego ja tez gorąco zachęcam do tego badania.....bo tu głównie chodzi o dzidzie:)

slonko2323 Mamusia

Ja też nie miałam tego badania i pierwsze o nim słyszę.

patik Mama

Ja miałam takie badanie w drugiej ciąży ale tylko dlatego ,że przed moim porodem była afera w szpitalu bo kilka noworodków zaraziło się własnie ta bakterią.Ma ją wiele kobiet i wystarczy tylko podac antybiotyk w trakcie porodu i to uchroni dzidzi przed zarażeniem.No i dokładnie myć ręce przed karmieniem ale to chyba każdy wie.Warto zrobić te badanie.

delft Mamusia

Mój lekarz sam zadecydował o tym badaniu i wysłał mnie z wymazem do laboratorium jestem w 35 tc koszt badania 25zł +18zł bo coś tam się wychodowało wcinam teraz antybiotyki i jest ok za każdym razem gdy u niego jestem wychodzę z wizyty zadowolona wiec nawet mogę polecić pozdrawiam (kciuki)

33anna Mamusia

Miałam to badanie ,lekarz mi je zaproponował i zrobił(tzn.pobrał materiał do badania)tydzień przed porodem. Na szczęście dobrze wyszło.

Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.