Menu

Posiłki roczniaka

Moja corcia za pare dni skonczy roczek. Zastanawiam sie nad zmianami w jadlospisie a takze nad iloscia podawanych posilkow w ciagu dnia. Ile razy powinna dostac mleko z butelki jesli w ogole? Czy raczej zamienic samo mleko z butli ze smokiem na mleczne posilki typu zupy mleczne podowane lyzeczka itp. Czy juz jest czas odzwyczajania jej od picia z butelki??

Moje roczne dziecko je/jadlo

kukunari
 584  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie roczne mleko dziecko posilki ilosc

Odpowiedzi

Iwona1977
moja ma skonczone 13 mc ,od 9 mc odstawilam mleko modyfikowane ,a od 10 je juz to co my ... z butelki pije rano kaszke i czasem na noc,a tak wsuwa wszystko lyzeczka i nie wiem po co jeszcze sloiczki...juz dawno malej nie smakuja
amalka
Krzysio pił mleko 3 razy dziennie, później zostało rano i wieczorem i tak jest do dziś. Odważnie podchodziłam do rozszerzania diety synka (mając 9 miesięcy kosztował karkówki z grilla) ale oczywiście w granicach rozsądku ilościowo i rodzajowo (grins) Szybko pożegnałam słoiczki i mały jadł to co my, a raczej my to co on hihi Wiadomo- nie wszystko mógł. Czasami kupowałam słoiczkowe deserki i miałam w szafce jakiś obiadek na sytuacje awaryjne (kwiatek) Zupy mleczne oczywiście możesz wprowadzać, pamiętając by zacząć od niewielkiej ilości a następnie obserwować (jeśli mowa o zwykłym mleku) Jednocześnie nie ma potrzeby rezygnacji z mleka "pitnego" (mój Krzysio nie je zup mlecznych do tej pory- suche płatki je z miseczki i popija kakałkiem) Zachęcaj Niunię do samodzielnego jedzenia- ona będzie miała radochę a Ty... duuużo sprzątania :)
cela
Michalina ma 15 miesięcy, była i jest na piersi, oprócz tego od kilku miesięcy je tak jak my.
xkasiulax
Moja mleko modyfikowane plus to co my z tym,że mniej przyprawione itd....Butla kachy na no(kciuki) ...ma 13 miechów
daryjka87poznan
to co my i sloiczki + mleko modyfikowane
renata29
słoiczki jadł chyba do 10 miesiąca,potem to co my i rano i wieczorem kaszę
mala21
no właśnie cela twoja mała ciąga cyca a ty mówisz by odstawić mojemu butlę. Ale to jest chyba jak dla mnie podobna sytuacja. To go wycisza, uspokaja.
Achcha
zupa, obiad jak nasze (albo prawie jak nasze), na śniadanko jakaś kromka, jajeczko + cycek, na kolację kaszka z owocami oraz do spania cycek!(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.