Menu

poszukiwania pracy

chciałam sięwas podpytać jaki był najdłuższy okres u was podczas poszukiwania pracy, w sensie jak długo szukałyście? Była u mnie znajoma dzisiaj, szuka już od roku i nic nie może znaleźć a wykształcona jest po studiach. Myślicie że rok szukania pracy to długo czy krótko?

darusia24
 300  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Praca i Finanse praca

Odpowiedzi

oli28
Teraz studia niestety nie dają gwarancji na znalezienie pracy.Ja po ukończeniu szukałam pracy 6 miesięcy.W dzisiejszych czasach,żeby znaleźć dobrą pracę trzeba mieć znajomości.Myślę,że rok to stosunkowo długo,ale zależy to też od regionu i od wielkości miasta
daryjka87poznan
Szukam od 1 stycznia i na razie bardzo ciężko idzie.
kama86
W pl jak mieszkalam prace znalazlam w jeden dzien
.Poprostu mi sie udalo:)
Tutaj 3 mc ze wzgledu na jezyk.

Tak jak napisala @oli28 studia gwarancji zadnej nie daja ze sie znajdzie szybciutko dobra prace.

Czasem jest tak ze szybciej po zawodowce czy szkole maturalnej do pracy przyjma.
kama86
Czasem jest tak ze szybciej po zawodowce czy szkole maturalnej do pracy przyjma.

Zle napisane..Przepraszam

mialo byc czasem jest tak ze ludzie po szkole maturalnej czy zawodowce szybciej prace znajda..
Beatka9316
Najdłużej szukałam 2 miesiące. Byłam wtedy zaraz po szkolę. Teraz od piątku szukałam pracy i udało mi się. Akurat miałam szczęście. Teraz studia nie dają gwarancji na znalezienie szybciej pracy. Wydaje mi się, że rok to dość długo ale to zależy też od wielkości miasta.
czekoladka22
ja szukałam długo i nie znalazłam zawsze perę miesięcy raz znalazłam ale to było nie dla mnie tam byłam wołem roboczym i na drugi dzień nie umiałam wstać z łóżka.
Bestyjka
Patrzcie też na to, że ludzie miewają zbyt duże wymagania np. w markecie po studiach nie itd. Pracę można znaleźć szybko ale czy opłaca się dojeżdzać i wydawać majątek, czy jest normalna umowa, zarobki, czy da się pogodzić zmiany z opieką nad dzieckiem...kobiety mają ciężko ze znalezieniem normalnej pracy.
madelaine
No więc trudno jest znaleźć pracę odpowiadającą naszym czasami dużym wymaganiom, wiem to po sobie. Dość długo szukałam pracy, ze względu na to że wiele ofert mi nie odpowiadało. Mam małe dziecko i nie chciałam być tylko matką na weekend. Podjęłam pracę gdy córka miała niespełna 3 latka i po pół roku miałam dość, stwierdziliśmy z mężem że wolimy mieć miej pieniędzy ale więcej czasu być z córką i zająć się jej wychowaniem.
madelaine
A rok szukania to nie jest długo, jeśli się szuka pracy która da nam zadowolenie, a tym samym będziemy mieli nadal czas na to co najważniejsze, czyli rodzinę.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.