Menu

Poszukuje pomysłu...

...na tak zwana "BRAMĘ". U nas jest taki zwyczaj, że jak jedzie młoda para do kościoła to robi im się takie "śmieszne przystanki". Macie jakieś pomysły...

XenaX
 496  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Czas wolny i Sport wesele

Odpowiedzi

Beki
Moja znajoma opowiadała, że była gdzieś na ślubie i jadąc z Kościoła młodzi musieli piłą przeciąć kawał belki? drzewa? żeby przejechać...
daryjka87poznan
Pierwszy raz o takim czyms słysze...
robaczek
U nas na Mazurach są to po prostu wstążki z kwiatami z którymi staje się się z dwóch stron ulicy i przecina drogę samochodowi z Parą Młodą, albo wystawia się mały stolik na którym jest szampan i kieliszki ...(klaszcze)
monka21m
dorosli ludzie przebrani: jeden za stara babulenke, jeden za niemowle w taczce ;-) i jakis glupia gadka w stylu, ze rodzice dziecka wyjechali do anglii za praca i zostawili go babci, a ona biedna nie ma mu nawet za co pampersow kupic hehe itd. O takie cos ci chodzi?? A szukalas moze bram na youtube??
madalena2009
widziałm bramę jak koleś przebrany za babkę leżał na materacu i rodził...lalkę :-) no a później oczywiście pępkowe zbierał tata czyli kobitka przebrana za faceta (awve)
@flower nie zgodzę się że ten zwyczaj jest znany tylko na śląsku... mam rodzinkę w środkowej Polsce i świętokrzyskim i tam również się to praktykuje (grins)
Magdzik
Ja jestem z centralnej Polski i też mamy taki zwyczaj(grins) Ale nikt się nie przebiera, jest tak jak u @robaczka... wstążka przez szerokość ulicy i stoliczek z kieliszkami i szampanem, a młodzi muszą dać butelkę wody procentowej(grins)
amalka
@flower na Podkarpaciu też się robi bramy... Na Śląsku jest jeszcze polterabend.
Brama- dwóch przebierańców stoi z miską wody, lalą bobaskiem, pampersem, zasypką itd... Pan młody ma wykąpać "dzidziusia" a pani młoda przewinąć i ubrać... Może nie śmieszne ale koleżanka miała taką bramę :) Inna to jak "złodziej" ukradł pani młodej buta a pan młody musiał fanta wykupić za wiadomo co :)
robaczek
@amalka z tym kradzionym butem to jest u nas na weselu na oczepinach...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.