Menu

powiększające się znamię w ciąży

Jestem w 21 tyg ciąży, od jakiegoś czasu powiększa mi się znamię, znajduje się mniej więcej na wysokości stanika pod pachą, zaczęło mnie to niepokoić, ponieważ coraz częściej boli mnie, jest podrażnione właśnie przez stanik, wybieram się z tym do dermatologa we wtorek, bo nie mam wcześniej z kim synka zostawić. Boję się, że z tego może zrobić się czerniak. Czy któraś też tam miała? Czy ciąża mogła wpłynąć na powiększenie się tego znamiona? Czy da się to usunąć?

milcia22
 2248  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie znamię

Odpowiedzi

tlolek
mnie pod koniec pierwszej ciąży zaczął się powiększać jeden pieprzyk ale dermatolog obejrzała i powiedziała że jest to częste w ciąży bo hormony inaczej pracują...po porodzie przestał się powiększać i bolesność też ustąpiła
a teraz widze że znowu zaczyna się powiększać (troche wcześniej niż za pierwszym razem) ale jeszcze nie jest bolesny.

życzę dobrych wieści od dermatologa (kwiatek)(kwiatek)
milcia22
dzięki (grins)
sheryl
Mnie też znamię zaczęło się rozrastać w ciąży. W ciąży tak bywa ze znamionami i nie jest to niepokojące. Ale wiadomo, zawsze warto, żeby obejrzał to dermatolog.
agnese32
czasem po urodzeniu wszystko wraca do normy ale nie zawsze. teraz ja bym to zostawila az do urodzenia.a potem sama zobaczysz czy zniknie czy czeba konsultaci.zapytaj ginekologa?(awve)
milcia22
boję się i wolę to jednak sprawdzić.
MamaMaya
moje niektore pieprzyki tez powiekszyly sie w ciazy i byly bolesne (szczegolnie jeden na szyi) po ciazy wszystko minelo
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.