Menu

Pożegnanie z zębami mlecznymi

Kiedy waszym dzieciom zaczęły wypadać zęby mleczne? I jak dzieci to znosiły? Wstydziły się tego, że są szczerbate, czy wręcz przeciwnie rozpierała je duma, że idą zęby stałe? Zachowałyście mleczaki waszych pociech na pamiątkę czy uważacie to za zbędny zwyczaj? Opowiedzcie o tym innym mamom.

Ania
 2247  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Zdrowie zęby mleczne rozwój zęby dziecko

Odpowiedzi

Nula139
Zarówno synowi jak i córce pierwsze zęby zaczęły wypadać w zerówce,dzieci były dumne,nie wstydziły się że nie ma ząbka,cieszyły sie że wyrośnie nowy.
Ząbków na pamiątkę nie mamy,coprawda dzieci przez kilka dni nosiły ząbka ze sobą,to był "skarb".
No i obowiązkowo kiedy wypadały pierwsze mleczki dzieci wkładały wtedy ząbka pod podusię i rano szukały czy "zębowa wrózka" zostawiła im pod podusia pieniążka.
Anis
Mojemu synkowi pierwszy mleczny ząb wypadł gdy miał 5,5 roku Gdy zaczął mu się ruszać to bardzo płakał ale wytłumaczyłam mu że tak musi być i że na miejsce mleczaka wyrośnie zdrowy mocny i stały ząbek i że to jest znak że staje się już starszym chłopcem a nie maleńkim dzieciaczkiem i od tamtej pory jest dumny nawet gdy wypadł mu drugi ząb No i oczywiście dużą rolę odegrała zębowa wróżka która znalazła ząbek pod poduszką a zostawiła pieniążka:) A ząbek został schowany do szkatułki na pamiątkę i na razie jeszcze sobie leży:)))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.