Menu

Pozwalasz swojemu dziecku w weekend kłaść się spać później niż zwykle?

Sen i dzieci to nie zawsze łatwy temat. Istnieje też przynajmniej kilka teorii na to, jak najlepiej zapewnić dziecku odpowiednią dawkę snu. Jedni rodzice konsekwentnie, również w weekend, kładą swoje dzieci do łóżek o stałej, wcześniej ustalonej godzinie. Inni z kolei pozwalają maluchom pobawić się nieco dłużej w dni wolne od szkoły. A jak to jest w Twojej rodzinie? Pozwalasz dziecku w dni wolne później położyć się spać?

Moje dzieci chodzą spać

NetMamaTeam Team
 847  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Opieka nad dzieckiem sen dziecko

Odpowiedzi

MaLaCzarna
Konsekwentnie kładę o tej samej porze każdego dnia , niezależnie czy to weekend , czy nie.
karolcia514
Moje dziecię codziennie chodzi o tej samej godzinie spać i nie ważne czy jest to weekend czy zwykły dzień .
iwona1985
Moje dzieci idą codziennie spać o tej samej porze nieważne czy to weekend czy zwykły dzień.
goskapolak
Oczywiście,że pozwalam iść później spać w weekend.Z reguły córka zaprasza na noc przyjaciółkę alb idzie do niej na piżama party więc głupotą byłoby żądać by szła spać o tej porze co zwykle.
Moje dziecko nie jest już takim maluchem więc to nie ja decyduję o której zaśnie lecz ona sama.J a ewentualnie mogę kazać iść do łóżka.
Runka
Michaś idzie spac jak jest zmeczony czasem jest to 18.30 a czasem 22, choc zazwyczaj zasypia ok 20.30, wstaje ok 6.30 - 7.00 i mi odpowiada tai uklad, nawet wybierajac sie we wrzesniu do zerowki nie bede musiala tego zmieniac bo zerowka bedzie od 8.30...
LaMandragora
Owszem, czasem moga pojsc pozniej spac. Nie ma az takiego rygoru, ale ogolnie granica jest taka, ze o 20-ej maja byc w lozkach. Chwile potrwa zanim zasna.
renata29
Pozwalam kłaść się później.Zwykle jest tak,że jak w piątek siedzi dłużej to w sobotę pada nawet wcześniej niż w tygodniu,bo w domu już raczej nie śpi w dzień i po całym dniu szaleństw pada zmęczony :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.