Menu

Pozwoliłabyś swojemu dziecku zwracać się do siebie po imieniu?

Kochane, poznałam ostatnio pewną całkiem sympatyczną rodzinkę. Zaproszona na kawę do domu nowej koleżanki zauważyłam, że w tej rodzinie dzieci zwracają się do rodziców po prostu po imieniu. Gdy zapytałam zaciekawiona o powody, dla których dzieci nie mówią do rodziców "mamo" oraz "tato" usłyszałam, że koleżance i jej mężowi bardzo zależy na tym, aby być w pierwszej linii przyjaciółmi i partnerami dla dzieci, że ważne dla nich jest zmniejszenie dystansu i traktowanie roli rodziców mniej autorytarnie. Co sądzisz na ten temat? Pozwoliłabyś swojemu dziecku zwracać się do siebie po imieniu?

Ania
 882  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina rodzice rodzina

Odpowiedzi

kaisaa4
absolutnie !! :]
karolcia514
nie !
Majaaaaaa0000
NIE! Absolutnie ! Znam osobę która pozwoliła mówic swojemu dziecku na TY . I dzis ma 12 lat i Ania chodz , Ania kup mi to ,tamto! Słuchać tego z boku to porażka i wina,MAtki jak ona mogła mu pozwolić...Ten chłopak Mówi również i do OJCA na TY...
MaLaCzarna
NIE !
alinagj1o2
Nie.
Magdzik
Nie... To że jestem matką nie wyklucza wcale bycia przyjaciółką dla mojej córki. Czasami córka w żartach zwraca się do mnie po imieniu, ale dla niej jestem przede wszystkim mamą i tak też się do mnie zwraca. A zazwyczaj słyszę:"moja mamusia kochana":)))) A wtedy mam ochotę zjeść tą moją córunię:))
ada410
Krótko i na temat: nie!!!!!!!!!!
emiliab
Nie, na pierwszym miejscu jestem matką a potem przyjaciółką itd.
kasiam146
absolutnie nie
mammma
nie pozwolilabym
234olenka
nie pozwoliła bym.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.