Menu

Praca

Witam dziewczyny pomożcie... po urloie macierzyńskim wróciłam na 3 miesiące do pracy na cały etat.Od 1 kwietnia zmieniam na 4/5 etatu to jest jeden dzień w tygodniu wolny? tak? Mam pytanie na temat mojej wypłaty ile otrącaja z pensji...czy motracaja czy jak nie poszłam na wychowacze to nic mi nie zabieraja?
Pozdrawiam.

magdapolka
 763  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Praca i Finanse praca a dziecko

Odpowiedzi

vanessa82
Moge Co podpowiedziec co i jak po akurat tym sie zajmuje - kadry i płace to moja specjalnosć :-) jeśli chodzi o Twój wymiar czasu pracy to jeżeli macie w firmie rozkład pracy : 5 dni w tygodniu to znaczy że masz 1 dzien wolny w tyg., ale możesz też tak że np. caly tydzien przepracujesz a w kolejnym masz dni wolnego. Chodzi poprostu o to żebys przepracowała dana liczbe godzin w miesiącu. No i jeżeli masz 4/5 etatu to i urlop mniejszy. Niiiwem tylko ile tobie dni przysługuje: przepracowanych masz juz 10 lat? bo jesli tak to zamiast 26 dni będziesz miec 21 dni, a jęzeli łapiesz sie na urlop 20 dniowy to będziesz miec 16 dni urlopu wg. przepisów prawa. A i wynagrodzenie raczej sie zmniejszy ale o tym musisz miec wspomniane w umowie o prace
magdapolka
dzieki za pomoc...
Pozdrawiam
magdapolka
ale jak jest z tym urlopem, bo ja za 2,3 miesiące wracam z powrotem na cały wtat..i co znowu bede mieć 20 dni urlopu jesli go nie wykożystam przez te 2,3 miesiace co jestem na 4/5 etatu?
vanessa82
Magda skoro Ty wracasz po 2, 3 m-cach z powrotem na cały eteta to w danym roku załózmy - biezacym masz ogólnie 20 dni. Czyli w momencie przejścia z niepełnego na pełen etat liczbe dni uzupelniaja Ci urlopem tak żeby ogólna liczba urlopu wyniosła 20 dni. Jakbys miała przez cały rok na 3/4 to byś miała 16 dni urlopu, a skoro masz po 2,3 m-cach spowrotem cały etat to dodaja Ci róznice czyli 4 dni tak żeby suma była 20 dni, no chyba że juz częściowo wykorzystałas ten urlop to ci z tych dni zdejmą.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.