Menu

praca

witam mam pytanie chodzi mi o urlop wychowawczy niewiem co jest do niego potrzebne jedni mowia mi ze zlicza sie dochody obydwoch malzonkow a inni ze nie moze ktos mi wytlumaczy pozdrawiam

monika1111118
 766  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse praca

Odpowiedzi

antenkarad
Wniosek o urlop wychowawczy składasz w zakładzie pracy na dwa tygodnie przed ustaniem świadczenia z którego w tej chwili korzystasz.Do wniosku załączasz oświadczenie podpisane przez ojca dziecka ,iż on nie korzysta z tego urlopu.Po urlopie macierzyńskim powinnaś wykorzystać zaległy urlop a nastepnie urlop wychowawczy.Urlop wychowawczy płatny jest przez dwa lata,lecz to nie pracodawca go wypłaca lecz ośrodek pomocy społecznej tam gdzie pobierasz zasiłek rodzinny na dziecko.Tam właśnie musisz starać się o dodatek do urlopu wychowawczego.Składasz wniosek wraz z zaświadczeniem z urzędu skarbowego o dochodach(jeśli pobierasz już zasiłek rodzinny to myślę że nie będzie to potrzebne).Aby strać się o zasiłek wychowawczy to dochód nie może przekroczyć 504 zł na osobe.Oczywiście możesz potrzebować potwierdzenia pisemnego,że pracodawca udzielił Ci urlopu wychowawczego.
AniaSCh
CZy chodzi ci o zasilek na urlopie wychowawczym?
Bo jeśli tak to licza sie Wasze wspolne dochody za rok 2008
antenkarad
aha, jeszcze podrzebujesz udać się do zusu po zaświadczenie, adochód przeliczamy za rok 2008
antenkarad
Dochód liczymy z zawiadczenia z urzędu skarbowego: (niżej podaje pozycje z których wyliczasz dochód)
1. przychód Twój i męża
2 Dochód Twój i męża
3 Podatek Twój i męża
4. skł zdr twoją i męża x 9%= nowa skł.zdr
5. skł społeczne razem

wzór

od pozycji 2-3-4 Now.skł zdr -5= netto rok : 12 = netto miesiąc : na ilość osób w rodzinie + netto na osobe, które nie może przekroczyć 504 zł
AniaSCh
antenkarad(klaszcze)(klaszcze) nic dodać nic ująć
antenkarad
tak tak a jedna szczeliłam gape na koncu równania ma być znak = a nie "+"
Maryla
musisz isc do opieki tam ci daja taki formulasz i wszystko tak jest napisane co musisz wypelnic i jakie papoery musisz przedlozyc;)
Jucha
A ja powiem Ci tak, musisz iśc do Mops-u lub Gops-u i wziąść dokumenty jakie będą Ci potzrebne do urlopu wychowawczego, oni Ci tam wszystko powiedza. Musisz iść do pracodawcy z podaniem o udzieleniu urlopu, On musi Ci go podpisać wziąć z Zusu dochód męża. Ja jestem w podobnej sytuacji jak Ty także jestem na bieżąco. Pani w Gopsie powiedziała mi że mojego dochodu nie będzie brała, bo on będzie utracony i tylko dochód męża będzie brany pod uwagę, tylko musze jej przynieść PIT za 2008r.
Tyle wiem ale musze jeszcze dopytać się szczegółów. A powiedzcie mi to prawda że musze przed urlopem wychowawczym wykorzystac zaległy urlop??

Pozdrawiam
antenkarad
@jucha, co do urlopu to tak
Tesa
Tak jak pisały wjuż dziewczyny potrzebny jest wasz dochód za rok 2008, ale obecne zarobki też są brane pod uwagę, bo przecież Ty teraz nie pracujesz i nie masz takich dochodów jak przed urodzeniem dziecka. Ja tak to miałam liczone i znajoma dwa miesiące temu załatwiała to też żądali dochodów za rok poprzedni i zaświadczenie z pracy z roku obecnego
Tesa
Swój urlop bierze sie przeważnie zaraz po macierzyńskim przed wychowawczym, ale czy tak trzeba czy tylko tak się robi jak kto chce to nie jestem pewna.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.