Menu

praca

Dobra moje drogie kobitki(grins) Chce załozyc firme budowlaną! w której bedzie pracował mój R. i powiedzcie czy to prawda,ze skoro on bedzie mi "pomagał" i zyjemy w związku to nie musze płacic za niego ZUS-u,tylko jakby to była firma jednoosobowa-moja.Tyle ze ja z budowlanki to potrafie tylko młotek trzymać i sie nie zabic... aaa i jeszcze jedno on jest zatrudniony i pracodawca płaci do ZUS kase za niego.Czy to jest zgodne z prawem? Żebym sie nie władowała na mine... Chce sie tez starac o dotacje z urzedu pracy na rozpoczecie działalności,czy któraś z Was korzystałą z tej formy pomocy?

mycha2706
 825  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat Praca i Finanse praca szef

Odpowiedzi

mycha2706
* korzystała
mycha2706
No własnie ,nie... on juz jest zatrudniony w innej firmie,bedzie "pomagał" czyt. wszystko robił,bo ja nie mam o tym zielonego pojecia(kciuki)
StepByStep
Kurcze nie wiem jak to jest, ale wydaje mi się, że będzie zatrudniony "na czarno". Chyba nie ma czegoś takiego w prawie jak "pomaganie"(zla)(zla)
MARCYSIA
ja chcialam zalozyc firme i zatrudnic meza ale zeby starac sie o dotacje totrzeba zalozyc firme zgodna ze swoim wyksztalceniem i lipa
mycha2706
Ja mam średnie ogólne i dwa lata studiów historii wiec chyba sie nie przyczepią jak im dam tylko swiadectwo maturalne... ,a swoja droga to chore,kaza sie dokształcac,przekształcac wiec co ma wykształcenie do tego?????????
Mandarinios
eee to nie prawda, że firma musi być zgodna z wykształceniem!! Ja będę się starać o dotację unijną a to co chcę otworzyć zupełnie nie ma wpływu na otrzymanie dotacji.... Co do dotacji z UP mó kolega z ojcem właśnie otrzymali dotację na taką firmę i ani on, ani jego ojciec nie mają takiego wykształcenia.... Poza tym Ty jako szefowa przejdziesz kursy i szkolenia z prowadzenia działalności, bo to będzie Twoje zadanie, a nie latanie z młotkiem....

Aha polecam stronę Akademii PARP jest to rządowa strona na której można wyrobić sobie certyfikaty z pewnych zagadnień... Dodam, że warto je mieć :)
Mandarinios
ech "a to co chcę otworzyć jest zupełnie niezgodne z moim wykształceniem i nie ma wpływu na otrzymanie dotacji" tak miało być :D śpię :)
Nula139
A ja byłam w Up,chciałam otworzyć taką działalność i pani powiedziała mi że jeśli ja w tej firmie nie będę osobiście wykonywała prac budowlanych tylko mój mąż to niestety dotacja się nie należy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.