Menu

Praca a karmienie piersią

Jacy są wasi pracodawcy? Według prawa matka karmiąca ma dwie przerwy półgodzinne na karmienie dziecka, może zjednoczyć je w jedną godzinną i po siedmiu godzinach skończyć pracę. Czy wasi pracodawcy się na to godzili? Jak to wyglądało w praktyce?

PaniZakrecona
 716  5

Odpowiedzi

artanis
Ja przyznam, że po ciąży pracowałam w prywatnej firmie i raczej nikogo to nie obchodziło. Karmiłam piersią, ale nie mogłam wychodzić wcześniej. Pewnie straciłabym pracę gdybym chciała skorzystać z tego przywileju.
madzialena
Kodeks Pracy w Polsce gwarantuje prawo wyjścia matce szybciej o godzinkę, jeśli kumulujemy te dwie przerwy, o ile oczywiście dostarczyliście zaświadczenie od położnej że karmicie piersią
artanis
No tak, ale jak to się ma do praktyki? Np. pani, która jest ekspedientką w sklepie - będzie zamykała sklep o godzinę wcześniej? Albo ktoś specjalnie na godzinę będzie przychodził?
artanis
U mnie nie było takiej możliwości - okres karmienia piersią nie jest jak ciąża okresem ochrony, gdybym tylko o tym wspomniała, wymyśliliby sobie powód, żeby mnie zwolnić.
rere12
ja pracowałam jako kasjerka w intermarsze i tam należała sie jedna godzinna przerwa przeważnie miałam po prostu 7 godzinny dzień pracy
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.