Menu

Pracująca mama

Jak radzicie sobie z wychowywaniem dziecka i domowymi obowiązkami jednocześnie pracując? Czy da się pogodzić jedno z drugim i mieć codziennie na czas ugotowany ciepły obiad, zrobione zakupy i znaleźć czas na zabawę z dzieckiem? Opowiedzcie jak, jako pracujące mamy, organizujecie czas.

Ania
 1353  1

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse praca obowiązki organizacja

Odpowiedzi

joka26
Rano wstaję, robię śniadanie. Mąż idzie do pracy, po dziecko przychodzi niania i na końcu wychodzę ja.
Po pracy zakupy na obiad, kolację na bieżąco. Przyprowadza niania dziecko. Gotuję obiad, jemy i dalej to zabawa z dzieckiem.
Jest trochę ciężko bo męża nie ma czasami co drugi dzień w domu a jak wraca to jest zmęczony itd. Nie mogę powiedzieć że w kwestii dbania o dom i jego prowadzenie tworzymy partnerski związek.
Wieczorem jak dziecko zaśnie to czas na "ogarnięcie" bałaganu + czas dla mnie. O 22.00 jestem juz nieprzytomna i marza o spaniu.
Generalnie czas tylko dla mnie w tygodniu to moje wyjścia 2x w tygodniu na angielski, kiedy dzieckiem zajmuje się moja mama.
Ale nie narzekam - wolę chodzić do pracy niż zajmować się tylko dzieckiem i domem bo tego czasu dla siebie wtedy nie miałam więcej.
Mam też ten luksus (wymuszony na mężu) i mamy znajomą panią która raz w tygodniu sprząta nam mieszkanie - to ogromna pomoc.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.