Menu

Pracujące nastolatki

Mój starszy przyszedł w sobotę wieczorem do nas na rozmowę. Chce wyjechać na wakacje do pracy na mazury. Kolegi wujek potrzebuje pomocy w polu i chcą razem wyjechać i zarobić parę groszy. Z jednej strony cieszy mnie przedsiębiorczość syna, z drugiej, miesiąc bez opieki i kontroli troszkę przeraża. Mąż uważa, że to dobry pomysł, ja mam mieszane uczucia, w końcu jest tyle pokus czyhających na 16-latka. Tego kolegi też za dobrze nie znamy. Mam go puścić?

Mart03ha
 948  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

13-18 lat praca wakacyjny zarobek sezonowa nastolatki

Odpowiedzi

artanis
Wydaje mi się, że to nie jest zły pomysł. To dobrze, że nastolatki chcą się usamodzielniać. Pozostaje pytanie, na ile ufasz swojemu synowi. Jeśli chodzi o kolegę, myślę, że warto byłoby zaprosić go na herbatkę i dowiedzieć się paru rzeczy o jego rodzinie, wynikach w nauce oraz wspomnianym wujku. Wierzę, że Twoja intuicja podpowie Ci na ile nastolatek jest szczery i czy miesiąc z nim nie jest zagrożeniem dla Twojego syna.
kasia13_archiwum
Ty najlepiej znasz swojego syna i wiesz, jak daleko mozesz mu zaufac. Nikt niestety nie moze ci na to pytanie odpowiedziec.
Zastanow sie, jaki byt twoj syn do tej pory. Czy byl godny zaufania, czy raczej bywaly momenty, ze je porzadnie nadszarpnal.
Tak czy inaczej, predzej czy pozniej przychodzi czas, ze trzeba dzieci poscic.
Jest takie przyslowie... rodzice daja dzieciom korzenie ale musza tez skrzydla do odlotu dac.
A taka praca moze byc tez okazja, aby udowodnic rodzicom, ze syn jak najbardziej jest godny zaufania.
justa
Zdecydowanie tutaj musisz się zdać na własną intuicję i zaufanie jakie masz do syna. A przeprowadzić rozmowę z kolegą i jego wujkiem też warto. Uważam, że sam pomysł jest już fajny.
lola
Myślę, że to może być dobre doświadczenie, odpoczynek i usamodzielnienie się.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.