Menu

Pranie poduszek

Witam Mamusie(kwiatek)
Córcia przed chwilą zwymiotowała mi na nową poduszkę z wsadem z piór czy jak to się tam nazywa(smiech) . Stąd moje pytanie...jak się pierze taką poduszkę ( i czy w ogóle to można prać(krejzolka) ) i jak to potem suszyć Ja nigdy tego nie robiłam bo co jakiś czas wymieniam poduchy na nowe a te kupiłam 2 tygodnie temu.
Bardzo proszę o pomoc(kwiatek)(kwiatek)

Pozdrawiam serdecznie i udanego weekendu życzę(kwiatek)(kwiatek)(prezent)(prezent)

Aneta50209
 3222  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dom i Ogród pranie poduszka

Odpowiedzi

krasna1
myślę,że się nie pierze...no chyba,ze są specjalne pralnie
krasna1
PODUSZKI, często trzepane, wzruszane i wietrzone, powinny być co 2-3 lata prane. Wiele pralni chemicznych wykonuje takie usługi, ale można również prać poduszki w domu. W tym celu trzeba przygotować kilka niewielkich woreczków z podwójnej gazy czy tetry zszytych z trzech stron. Wsypkę poduszki nadpruć z jednej strony, przyszywać w to miejsce kolejne woreczki i przesypywać w nie pierze. Nie należy ich zbyt wypełniać, raczej przygotować więcej woreczków z mniejszą ilością pierza w każdym, gdyż wtedy lepiej można je uprać. Woreczki, starannie zaszyte, zanurza się w ciepłej wodzie z dużą ilością rozgotowanego mydła lub płatków mydlanych i lekko je wyciska. Następnie wkłada się do świeżej wody mydlanej i znowu wyciska. Płuczemy w kilku wodach, początkowo o tej samej temperaturze, w której pierze było prane, a następnie stopniowo obniżając temperaturę wody, dochodzimy do zupełnie zimnej (przy ostatnim płukaniu). Woreczki zaczepione spinaczem za jeden róg należy suszyć, często potrząsając i zmieniając ich położenie, najlepiej na strychu, gdzie jest zawsze spory przewiew. Kiedy pierze będzie suche, można na krótko wynieść je na słońce lub położyć w pobliżu gorącego pieca, aby rozgrzało się i nabrało puszystości. W tym czasie stare wsypy trzeba wyprać i wysuszyć. Aby zapobiec przechodzeniu pierza przez osłabione praniem tkaniny, można od wewnątrz przetrzeć je kawałkiem suchego mydła toaletowego lub świecą. Można też przeciągnąć gąbką zwilżoną w gęstym krochmalu.
Aneta50209
kurczę asafi w tym problem że metki urwałam i wyrzuciłam :-(
Aneta50209
Dziękuję @krasna .....kurcze ale tyle z tym zachodu że chyba jednak kupię nową (smiech)
@Marysieniusia moje pytanie nie było na temat córki....ale skoro pytasz to wyobraź sobie że nią też się martwię
Aneta50209
Dzięki @smerfetka(kwiatek)(kwiatek) jutro rano ładuję do automatu...a długo taka poducha schnie??
Achcha
można wyprać ale najlepiej ręcznie gniotąc no i jak Ci dziewczyny pisały - po praniu mogą pióra przechodzić przez wsyp. susząc roztrzepuj często!
krasna1
ja mam wszystkie poduszki dla alergików a info o pierzach skopiowałam dla Ciebie z google
beatka7623
Dla tego ja już nie kupuję z pierza (kciuki)(kciuki) Bo za dużo zcodu z tym przesypywaniem itd.
beatka7623
*zachodu Ale i się napisało (smiech)
Aneta50209
Dziękuję dziewczyny (prezent)(prezent)(prezent)
isiorek
u nas jest zakład który pierze rzeczy z pierza. wsad czyści i obleka w nowe powłoczki. nie jest to drogie. robimy tak co roku. no i pierza się nie pierze w pralce
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.