Menu

Prawa ojca

Stale się słyszy, że prawa ojca w Polsce są dużo mniejsze niż prawa Matki i że prawie zawsze w wypadku rozwodu opieka rodzicielska zostaje przyznana matce a nie ojcu. Czy waszym zdaniem powinno to być zmienione? Przecież to z matką własnie jest silniejsza więź niż z ojcem. Co o tym sądzicie?

Ju25lka
 528  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

prawa ojca opieka rodzicielska

Odpowiedzi

KlaudynaK
Jeśli o mnie chodzi to nie oddałabym dziecka za żadne skarby ale tak na prawdę to nie zawsze matka jest naj... Jak byłam mała... No cóż, moja matka nie wie chyba do tej pory co to jest macieżyństwo... Wolałabym wtedy aby ojciec mnie wychowywał... Choć teraz z perspektywy czasu to mi wszystko jedno... Jestem jaka jestem dzięki sobie.

Ale czasem to ojciec powinien mieć większe prawa...
kasia13_archiwum
Zgadzam sie z dziewczynami. Sa rozne matki... takze te zle...
I sa rozni ojcowie... takze ci bardzo dobrzy...
mysia
uwazam,ze jest to niesprawiedliwe.popieram KlaudyneK,ze matka nie zawsze jest naj...Mysle,ze sad rodzinny powinien zainwestowac w bardziej wyksztalconych psychologow nim podejmie decyzje a czasem krzywdzaca z kim powinno byc dziecko.Ojciec moze byc o niebo lepszym opiekunem niz matka.A poza tym jesli wchodzi w gre wiek dziecka,jego zdanie rowniez powinno byc brane pod uwage.
Maria25
Kiedyś zastanawiałam się nad taką sytuacją, gdy moja kumpela się rozwodziła, oczywiście dziecko zostało z matką, ale tak szczerze to byłoby temu chłopczykowi lepiej przy ojcu....
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.