Menu

Prawa pacjenta

W związku ze wczorajszym putaniem dotyczącym bezprawnych opłat za poród rodzinny przypomniał mi się adres strony na której znajdziecie całą masę potrzebnych informacji. Łącznie z prawami pacjenta, prawami kobiety, prawem pracy. Znajdują się tu opisy zabiegów, porady jak przygotować się do porodu i inne. Fundacja Rodzić po Ludzku, której właśnie adres strony Wam niżej podaje zajmuje się kampanią "Ochrony krocza" oraz rozpowszechnia ulotki za zapisanymi prawami kobiety i jej dziecka w okresie ciąży i połogu (te ulotki można znaleźć w szpitalach lub rozdawane są na szkołach rodzenia, również powinny być w nie wyposażone gabinety ginekologiczne. Są w formie książeczek, które ja osobiście zabrałam ze sobą do szpitala, żeby nikt nie próbował mi nic wmówić :) :):)

Adres: www.rodzicpoludzku.pl

Mandarinios
 686  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Opieka nad dzieckiem ciąża połóg dziecko

Odpowiedzi

Tosia
wlasnie... mam zamiar ubiegac sie jednak o znieczulenie na Zaspie w Gdansku... ciekawe czy uda sie im mnie zbyc :))).....
mammma
znam ten adres. często tam zaglądałam przed porodem i dowiedziałam sie ciekawych rzeczy, np. jak i do kogo napisać skargę na personel szpitala.
mammma
ale powiem szczerze, ze jak już urodziłam to mi tak ulżyło że cały ten szpital olałam i machnęłam reka na wszystkich, którzy mi zaleźli za skóre i juz nie chciało mi sie dochodzić swoich praw, taka byłam szczęśliwa... i przyćpana lekami po cesarce(grins)
ulenka091987
czytam troche o tych wszystkich prawach i teraz widze że trafiłam na całkiem dobry szpital pod tym względem, zaintetresowało mnie najbardziej prawo do poszanowania intymności i godności i powiem wam że to pod żadnym względem nie było u mnie złamane, zresztą trafiłam na takie położne w szpitalu, że mimo bólu poród wspominam przyjemnie
Mandarinios
i o takich przyjemnych porodach i lekarzach i położnych - Aniołach też trzeba głośno mówić :)
ulenka091987
żałuje tylko, że drugiego dziecka tam nie urodzę, ale mam nadzieje, że i tu trafię na dobrą opiekę
paulaa
a znieczulenie przy porodzie jest płatne bo słyszałam że kosztuje 500zł
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.