Menu

Prawo jazdy z obowiązkowym egzaminem z pierwszej pomocy - tak czy nie?

Jak podaje serwis tvn24.pl, polscy posłowie postanowili ostatnio intensywniej zająć się kwestią bezpieczeństwa na drodze, przede wszystkim osób poszkodowanych w wypadkach. Według ich statystyk, "nawet 60 proc. Polaków nie potrafiłoby udzielić pomocy ofiarom wypadku". W związku z tym opracowano projekt zmiany przepisów, według których jednym z warunków otrzymania prawa jazdy będzie zdanie obowiązkowego egzaminu z zasad udzielania pierwszej pomocy. Zwolennicy podkreślają liczne korzyści płynące z wprowadzenia nowych regulacji, sceptycy zastanawiają się, skąd wziąć na to środki. A Ty co sądzisz na temat tego pomysłu? Jesteś za wprowadzeniem obowiązkowego egzaminu z pierwszej pomocy dla osób ubiegających się o prawo jazdy?

Obowiązkowy egzamin z pierwszej pomocy?

NetMamaTeam Team
 482  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Szkoła i Kształcenie prawo jazdy

Odpowiedzi

kama86
Popieram,udzielic pierwsza pomoc kazdy powinien umiec...
MaLaCzarna
Tak (kciuki)
amalka
Jestem zdecydowanie na TAK (kciuki) Jakiś czas temu z przerażeniem słuchałam, jak niemal każdy znajomy "ratowałby" epileptyka pchając mu długopis (czy inny kijek) między zęby (krejzolka)
amalka
Aaaa... no i tego wszyscy trzymali chorego za ręce i nogi, coby się nie "rzucał" nadto (bach)
koza54
Jak najbardziej ZA! Gdyby taki egzamin wprowadzili wcześniej to ile istnień można by ocalić. Wiele ludzi nie wie jak się zachować, jak pomóc w wielu wypadkach więc jak najbardziej jestem ZA!
jola8443
jak najbardziej tak.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.