Menu

prawo kobiety po urlopie macierzyńskim

witam serdecznie,
14.05 konczy mi się urlop macierzynski .Potem planuję urlop wychowawczy. Po urlopie macierzysnkim należy mi się wg informacji kadr urlop za zeszły rok, i proporcjonalnie za ten. Moje pytanie jest takie, czy jesli poproszę o urlop wypoczynkowy po urlopie macierzynskim, czy w czasie tego urlopu pracodawca może mnie zwolnić wiedząc, że będę chciała skorzystać z urlopu wychowawczego i wówczas nie będę miała prawa do urlopu wychowawczego ?
dziękuję za odpowiedz

anecia
 1122  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

urlop wychowawczy

Odpowiedzi

Achcha
Muszą Ci oddać resztę urlopu wypoczynkowego przed urlopem wychowawczym. Nikt Ci łaski nie robi i nic Ci nie grozi, nie mogą Cię zwolnić i nie musisz o ten urlop prosić - mają obowiązek go oddać.
ewita132
A urlop wypoczynkowy należy Ci się w całym wymiarze za rok 2010, nie tylko jakaś część.
agaorto
No powiem Ci tak. Mnie właśnie skończył się urlop macierzyński. Teraz do końca lutego, czyli do dziś (bo tak właśnie miałam umowę) przebywam na urlopie natomiast resztę urlopu zostanie mi wypłacone bo niestety umowy mi nie przedłużyli :(((( także na pewno ci się należy cały urlop i teraz w zależności jaką masz umowę. Bo jeśli na czas określony to nie mają obowiązku ci przedłużyć a jedynie ci wypłacą kasę za urlop.... Natomiast jeśli masz na czas nieokreślony to mogą Ci urlop po prostu dać...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.