Menu

preeklampsja, zatrucie ciążowe

Witam.
Dziewczyny, czy są wśród Was mamy, które przeszły w trakcie ciąży zatrucie, a konkretnie jego postać jaką jest preeklampsja? Jak ona u Was przebiegała? Jaką byłyście objęte opieką? Jakie badania Wam wykonywano? Czy ciąża zakończyła się szczęśliwie? Czy znacie jakichś lekarzy specjalistów, którzy potrafią poprowadzić szczęśliwie ciążę przy preeklampsji?

agnis82
 1353  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

preeklampsja zatrucie ciążowe

Odpowiedzi

hiVision
Ja miałam. Ciśnienie 190/130 zakończone cc. W szpitalu spędziłam 2 tyg, zwykle badania moczu, krwi,.. wiele kroplowek i zastrzyków. Najniższe ciśnienie to 160/90 nie miałam niższego. W sumie to w gestozie szpital dużo nie może, zbija ciśnienie póki może. Tu wszystko zależy od tygodnia ciąży, organizmu kobiety i skłonności do nadciśnienia.
hiVision
Ciąża zakończyła się dobrze, choć urodziłam w 31 tc. Szpital jest lepszy niż leczenie sie u lekarza i pobyt w domu. Tu sie zminia wszystko z godziny na godzinę. Mogą koleżanka przeszła rzucawke tylko dlatego, że niro chodziła do lekarza :/ ale za tez dziewczyny, które zatrucie przeszły lekko i urodziły w terminie.
aniula
Miałam gestoze w pierwszej ciazy....zbijano mi cisnienie lekami az do porodu w 40 tygodniu ciazy.Mialam cc, z powodu braku postepu porodu, w trakcie zakladania mi szwow mialam atak.... strasznie skoczylo mi cisnienie, co zaowocowalo 12 h pobytem na intensywnej terapii.W drugiej ciazy klopotów z cisnieniem nie mialam.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.