Menu

prezent od matki chrzestnej

hey w pażdzierniku mam chrzciny gdzie będę chrzestną i zastanawiam sie czy dać pieniądze( i ile) czy kupic prezent a jeśli już to jaki zeby miał ładną pamiątke ?podpowiedzcie mi troszke

kasiaczek
 756  19

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zakupy dziecko

Odpowiedzi

aga24
Ja też byłam chrzestną kupiłam złote kolczyki album mój pierwszy rok życia i srebrny obrazek Anioła Stróża.
emikacpi
Mój dostał od chrzestnej śliczną pościel i srebrną łyżeczkę z wygrawerowanym imieniem , wagą i cm przy urodzeniu i na tym aniołek z zegarem gdzie była ustawiona godzina narodzin z firmy Apart (prezent)
Ja 7 lat temu dałam złote kolczyki i pamiątkę taki album .
Majaaaaaa0000
kolczyki , łańcuszek . I pamiątke chrztu . Albo coś co przyda się rodzicom dla dziecka tak jak pisała inna mama krzesełko do karmienia itp.
Magdzik
Ja na chrzest "ubrałam" swojego chrześniaka od stóp do głowy:) Ale to było dziecko mojej siostry, a gdzie indziej kupiłabym jakąś biżuterię.
renata29
moje dzieci dostały łańcuszki z medalikami
emiliab
Córeczka od chrzestnej dostała łańcuszek z Bozią, prezent jak w sam raz bo pamiątką chrztu będzie i na pierwszą komunię będzie miała. Synek od swojej chrzestnej dostał kasę i nic z tego nie ma. Od chrzestnego dostał za to obrazek z Aniołem Stróżem i teraz wisi u niego w pokoju nad łóżkiem.
amalka
Przepraszam ale rozbraja mnie kupowanie biżuterii takiemu maluszkowi (krejzolka) Tu- na Śląsku (a przynajmniej w mojej okolicy)- jest dziwaczny zwyczaj robienia z noworodka choinki... Nie lepiej kupić ładną TEMATYCZNĄ pamiątkę i dołączyć doń coś praktycznego?

Ps. Możesz (w porozumieniu z rodzicami oczywiście) założyć dzieciaczkowi konto i wpłacić nań "jakąś" kwotę. Rodzice mogą przelewać wszelkie pieniążki przez dziecko otrzymane i dodawać coś od siebie (kciuki)
Magdzik
@Amalko, przepraszam, ale przecież to naturalne, że taki maluszek nie będzie nosił biżuterii, tylko jak podrośnie, a zazwyczaj jest tak, że w wieku nastoletnim wyciąga się szkatułkę i zaczyna nosić błyskotki otrzymane z okazji chrztu, czy komunii świętej(grins)
amalka
@Magdzik no właśnie to tylko wydaje się być naturalnym... Nawet nie wiesz ile dzieciaczków (takich co to ledwie siedziały lub nie siedziały w ogóle) widywałam, które obwieszone były złotymi łańcuszkami czy bransoletkami (krejzolka) To dziwaczny zwyczaj pielęgnowany zawzięcie w okolicznych wsiach...

Kolczyki które dostałam na komunię miałam na sobie ostatni raz w 3ciej- 4tej klasie podstawówki. Później "siarą" było noszenie takich błyskotek a teraz są w ogóle ni w d..., ni w oko bo ni to ładne, ni modne... Nawet dzieci już takich kolczyków nie noszą. Łańcuszek złoty z medalikiem leży kij wie gdzie (nie założony ni razu, bo mi się medaliki i krzyżyki na szyi nigdy nie podobały a teraz żadnej wartości religijnej- dla mnie- nie mają), pierścionek wielki jak dla faceta i paskudny nawiasem mówiąc... Ja moich "błyskotek" nie noszę (grins) Bezguście chyba u moich darczyńców hehe

Obrazków wszelkich się pozbyłam (nie było u nas zwyczaju wieszania ich na ścianach, więc i w moim domu symboli religijnych brak), zachowałam za to karty z chrztu. To dla mnie większa pamiątka, głównie sentymentalna bo widnieją nań podpisy bliskich, którzy niestety już odeszli... (prezent)

Krzysio otrzymał masę upominków praktycznych i pewną sumę pieniędzy. Podarowano mu również piękne karty, które wraz ze świecą, szatką i innymi pamiątkami spoczywają w pudełku.

Ps. PRZEPRASZAM NAJMOCNIEJ JEŚLI OBRAZIŁAM CZYJEŚ UCZUCIA RELIGIJNE- NIE BYŁO TO MOIM ZAMIAREM. Jestem osobą niewierzącą i mam to tematu odmienny od wierzących stosunek (kwiatek)
amalka
Wiedziałam, że padnie to pytanie (grins) Dlatego, ze nie jest tylko moim dzieckiem i żeby nie płakał gdy inne dzieci dostaną prezenty na komunię (nie oszukujmy się- mało który maluch odbiera ten sakrament jako przeżycie duchowe) jak to było u mojego kuzyna- świadka Jehowy. W sumie nie wiem po co odbyła się ta cała szopka bo mały był w kościele może 3 razy w ciągu 5ciu lat (na weselach i pogrzebie) i nawet przeżegnać się nie potrafi (mąż nie uczył a ja nie będę hipokrytką)

Uważam, że chrzczony winien być człowiek świadom swojej wiary i przekonań a nie maluszek. Niestety jest jak jest...
amalka
Ps. O ironio- moja mamusia miała zostać siostrą zakonną ale tatę poznała (grins) Po tym co przeżyła i gdy otrząsnęła się z prania mózgu jakie przeszła w chrześcijańskiej ochronce, ma do religii podejście bliskie mojemu.
JumaPi
http://allegro.pl/goladekor-pamiatka-chrztu-sw-krysztal-i2602046910.html
JumaPi
2046910.html
jagoda30
widziałam fajne sztućce dla dziecka z grawerem, moje dzieci dostały łańcuszki
iwona1985
Córcia dostała od chrzestnej (mojej siostry) złoty łańcuszek, Biblię dla dzieci i ubranko do Chrztu.
daryjka87poznan
Ja bym kupiła prezent... moze mate edukacyjną.
karolcia514
moja córka od chrzestnej dostała pieniążki plus ubiór bo ona ja ubierała a mąż jak podawał chrześniaczkę do chrztu to dal pieniążki
natuuusia19
jako chrzestna uieralam chrzesniaka i lupilam medalik z jezusem, maz jak podawal swojego chrzesniaka zaplacil za zdjecia, zaplacil za chrzest, kupil gromnice i dal kase ale nie pamieta ile bo to juz 6 lat temu
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.