Menu

Prezenty od zajączka

Czy kupujecie Waszym dzieciom prezenty na Wielkanoc? Jak to u Was wygląda? Czy dziecko szuka prezentu lub pisanek, które schował zajączek? Czy prezenty schowane są pod poduszką dziecka? Czy Wasze dzieci nadal wierzą w zajączka?

Ania
 4208  15

Odpowiedzi

aniula
u nas kupujemy dzieciom slodycze i drobiazgi...chociaz w tym roku kaqcper juz dostal rower więc taki duzy zając byl...:))Zuzi chyba kupie jakiegos konika pony, nic wielkiego , a ona lubi takie zabawki:)))
MANDRAGORA
U mnie jest zajączek , i wyglada to tak Mikołaj i Zając przynoszą wypasiony prezent , a rodzice z okazji ur, im i dnia dziecka kupują skoromniejszy tzn , ze taki prezent nie zawiera zabawki tylko cos bardziej praktycznego , i tak jest wymarzona zabawka 2 razy do roku :)
zuzanna
A u mnie w pierwszy dzień po śniadaniu wychodzą na ogród i szukają czekoladowych jajeczek.Mają przy tym frajdę prześcigają się kto więcej znajdzie,(dodam,że starszy syn kiedyś nas podglądnął jak podkładaliśmy Jajeczka pod krzewy i od tamtej pory nie wierzy już w zajączka,ale i tak ich szuka).Za to w lany poniedziałek -zgodnie z tradycją jest lanie wody.
Allicja
U nas też są zejączkowie chrzestni:P A my kupiliśmy okazyjnie huśtawkę, więc niechcący też zostaliśmy zajączkami:)
zuzanna
Zapomniałam dodać,że dzieci i my malujemy jeszcze jajka woskiem,tylko do dekoracji stołu.Ta tradycja już jest bardzo dawna,przekazywana z pokolenia na pokolenie.
agnieszka79
moja niunia jeszcze nie wie za bardzo co to zajączek,bo ma dopiero 21 miesięcy,ale zajączek przyniesie jej słodycze i jeszcze dostanie od babci i chrzestnych pewnie jakieś prezenty-zajączki:)
eilinel
U nas Zajaczek przyniesie drobne upominiki, raczej symbolicznie słodkiego kurczaczka albo jajeczko :)
Nanya
U mnie w domu rodzinnym nigdy nie było prezentów na Wielkanoc. Zawsze po święceniu pokarmów (w sobotę) mama dawała nam po symbolicznej czekoladce z koszyka, jako przedsmak niedzielnych rarytasów. Później w niedzielę objadaliśmy się zawsze aż do bólów brzucha :) I to nam wystarczało, nie potrzebowaliśmy żadnych prezentów. W rodzinie mojego męża też nie było żadnych prezentów na Wielkanoc.
alinagj1o2
U nas też dzieci robią gniazdka i dostają jakieś słodycze czasami coś małego np w tym roku dostaną rękawiczki do jazdy rowerem.Po świętach nazbiera się słodyczy bo tych zajączków jest kilka w naszej rodzinie.
joka26
U nas tylko słodycze, które dzieci szukają w ogrodzie.
popi844
Nasz zajączek zawsze przychodził w niedzielę po śniadanku.A dzień wcześniej budowałyśmy z sioatrami gniazdko z sianka:-)Milutko było....Tego samego będę uczyła mojej Martusi i jej(mam nadzieję)rodzeństwa:-)bo to takie milutkie kiedy dzieciaczki się cieszą,sama wiem ile radości pomimo tego że zajączek małe prezenciki przynsi:-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.