Menu

problem

Kochane moje mam pytanie.Moja babcia , która zmarła niedawno miała 2 pożyczki.Obie miały ubezpieczenie od śmierci.Jednak mimo wszystko w banku mojej siostrze powiedzieli , że ona będzie musiała je spłacić(mieszkała z babcią).Powiedzcie mi jak jest na prawdę????????????(zla)(zla)(zla)(zla)

Mysiaa
 724  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

problem

Odpowiedzi

kordi80
mnie sie wydaje ze chyba jest takie prawo ze musi je siostra splacic ale nie wiem na 100%(awve)
Beki
Nie prawda!
Jest coś takiego jak odrzucenie spadku.
Sama odrzucałam w imieniu małoletniej córki. K miał 2 pożyczki. (kwiatek)
Do notariusza, po kolei, kto pierwszy dziedziczy (kwiatek) Jest I grupa, II grupa dziedziczących i później gmina.
krasna1
jeśli ubezpieczone to nie będzie musiała nic płacić,
jak zmarł mój wujek to ciotka nic nie spłacała.....
Beki
Jeśli nie ubezpieczone, to tak jak wyżej napisałam. (kwiatek)
myszka838383
''Ubezpieczyć można się na wypadek niezdolności do pracy z powodu choroby lub wypadku, na wypadek śmierci lub też utraty pracy. Wszystko po to, aby w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych komplikacji spłata pożyczki nie spadła na głowie najbliższej rodzinie dłużnika.''
ulenka091987
musi przeczytać dokładnie dokumenty czy aby napewno jest ubezpieczona pożyczka no a spłaca ten kto spadek po babci dostał
szyszunia102
mój teść jak zmarł też miał kredyt, który wziął na auto. rok już był spłacany. teściowa była w banku w którym brał kredyt i przedstawiła akt zgonu,. tez jej powiedzieli że ma dalej płacić. jak wpłacała druga rate kredytu to powiedzieli że nie ma takiego kedytu u nich w systemie. że na to konto wpłynęła duża suma z toważystwa ubezpieczeniowego i kredyt został spłacony. potem z banku przyszło pismo ze powstała nadpłata ponieważ moja teściowa jedna rate jeszcze zapłaciła i po sprawie spadkowej pieniążki zwrócili.
Mysiaa
Czyli co trzeba będzie teraz zrobić??Jej w banku powiedziała babka , że ma przesłać akt zgonu i co w ogóle jest smieszne kazali pójść wziąć ze szpitala papier z przyczyną zgonu....ale chyba od tego odstąpili.
I jeszcze jedno pytanie dziewczynki.Babcia ostatnie 2 miesiące przed śmiercią nie płaciła tych rat w ogóle bo wszystko szło na lekarstwa i inne potrzebne rzeczy.Czy to ubezpieczenie to pokryje??
szyszunia102
chyba że siostra była współbiorcą kredytu to będzie musiala dalej spałacać
Beki
Nie wpłacaj nic do banku.
Wszystko pokryje ubezpieczenie. Oni tak straszą.
Mysiaa
no nie była żyrantem bo to nie były duże kwoty,a ubezpieczone były bo baba w banku sprawdzała nawet sama dzisiaj i powiedziała , ze obie są.
szyszunia102
co było przyczyną śmierci to moja teściowa też musiała przedstawić. czy przypadkiem nie było to samobójstwo. ale jak kredyt jest ubezpieczony to towarzystwo ubezpieczeniowe powinno go spłacic.
Mysiaa
tak też siostrze mówiłam , ale ona się wystraszyła , ze będzie musiała spłacać.Mówiłam siostrze , ze oni tak mówią bo szukają każdego sposobu na koniec na wyciągnięcie pieniędzy.
ADAMSKA98
nie musi splacac moj ojciec jak umarł też mial do splaty pozyczkie to mamę pytali czy chce ją spłacic ona splaciła bo tylko byly dwie raty do konca ,a twoja siostra niech przejdzie się do dyrektora banku pokaze niech im ta pżyczkie owszem papiery ,a jak to nie pomoze to do adwokata wkoncu pozyczka byla ubezpieczona
Mysiaa
dzięki Kochane moje(cukierek) .Na Was zawsze można liczyć(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.