Menu

problem z obiadkami...

I tu nie chodzi o wymyślanie obiadków dla synka, bo pomysłów mi nie brakuje ale o fakt ze on ich nie chce jeść... nie podaje mu tego samego co my z mężem jemy gdyż ja lubię mocno przyprawione a on jest za mały, jedynie co zauważyłam z chęcią je to co jest słone a nawet przesolone. Słodkich potraw nie lubi najchętniej to by jadł mleko i jogurty naturalne lub bułki na sucho i paprykę czerwoną świeżą. Żadne mięso czy ryby nie wiem jak bardzo wymyślnie przyrządzone to i tak nie zje, warzywa też nie bardzo, czasem jakiś owoc uda mi sie mu przemycić. Już mam serdecznie dość tych jego obiadków. A problemy z jedzeniem zaczęły sie jak zaczął chodzi... ganiać za nim z jedzeniem nie mam zamiaru ale przydało by sie aby zaczął jeść, bo energiczny jest. A moje pytanie to czy mogę małemu bardziej dosalać potrawy by chętniej je jadł czy raczej przeczekać ten okres może za jakiś czas znowu zacznie ładnie jeść??
Ach na wadze przybiera ok 1 kg miesięcznie, a we wtorek skończy 16 miesięcy

Runka
 588  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat apetyt

Odpowiedzi

smerrfetka
ja na twoim miejscu podawała bym to co wyjecie ale wcześniej odłóż tyle by dla małego było a później dopraw sobie ile i jak chcesz..
paulaa
a mogę się za pytać ile twoje dziecko waży
Runka
@paula byliśmy w czwartek na kontroli u lekarza i wazy 12,5 kg wg naszej lekarz jest ok
@degi mały je co 3 godziny czasem co 4 staram się przed obiadem nie dawac mi nic prócz wody do picia
agnieszka79
ja cię rozumiem bo z moją córeczka mam to samo,ma 2 latka i też nie za bardzo chce mi jeśc obiady,rzadko zje to co my jemy a tak to jest straszny nie jadek,ale ja się nie przejmuję tym,bo jak jest głodna to sama przychodzi i woła,a waży 12 kg i lekarz mówi że dobrze waży,także wydaje mi się że nie masz się czym martwic
paulaa
no to chyba dobrze moja ma 18 msc i waży 10 ale to straszny niejadek
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.