Menu

Problem z psem

Moja teściowa kupiła sobie małego pieska nie wiem co to za rasa dokładnie - jest naprawdę malutki, biały i całkiem sympatyczny tym bardziej że to szczeniak! Teściowa zajmuje się naszym Pawełkiem jak jesteśmy w pracy i teraz jeszcze ten pies. Boję się że Pawełek się czymś zarazi, bo pies go czasami poliże i ta sierść... Nie da się uniknąć psich włosów na podłodze, chyba żeby co pół godziny odkurzać. Czy to może dziecku zaszkodzić? Strasznie się pokłóciłam z teściową o tego psa i chyba po prostu poszukam opiekunki - bo nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko korzystało z taj samej podłogi co jakiś czworonóg!

kinusia
 839  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat pies brud dziecko zarazki podłoga

Odpowiedzi

kasinka28
Chyba troszkę przesadzasz. W wielu rodzinach pies to prawie członek rodziny, dzieci się wychowują wspólnie ze zwierzakami i nie ma problemów, Ważne jest tylko regularne odrobaczanie psa. Jeżeli pies liże malucha to nic złego się nie stanie, ale nie należy pochwalać tego. Mówisz, że to szczeniak, zatem jeśli konsekwentnie będziecie mu zabraniać lizania dziecka, to w końcu się nauczy! A jeżeli chodzi o sierść - no jest zgadza się i na pewno trzeba bardziej dbać o higienę. Ale Twój synek już chyba chodzi prawda? Więc i tak n ie jest źle - gorzej jakby raczkował. A dziecko naucz częstego mycia rączek i nie wkładania ich do buzi! Sama zobaczysz, że wychowywanie dziecka z psiakiem niesie ze soba same korzyści!
PaulinaR
Jeżeli pies jest zadbany, szczepiony i odrobaczony to Twoje obawy są zupełnie bezpodstawne. Nie Twoje dziecko jako pierwsze jest wychowywane ze zwierzątkami i nic złego się nie dzieje. Jak pies obliże buźkę to trzeba buźkę umyć, albo przetrzeć mokrą chusteczką i po sprawie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.