Menu

Problem z sikaniem.

Tym razem nie będzie o sikaniu w pieluchę, ani na nocnik... Mój synek nie umie załatwić się na dworze. Woła "mama siku" jak idę z nim pod jakieś drzewko czy krzaczek to koniec - nie wysika się za żadne skarby i zawsze trzeba wracać do domu - a jak jest daleko, to pewne jest że będą mokre spodnie!!! Jak go przekonać do sikania na świeżym powietrzu!?

Sikorka78
 878  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak sikanie

Odpowiedzi

artanis
Moja znajoma miała podobny problem, załatwił sprawę tata. Pokazał synkowi jak się siusia pod drzewkiem:) I teraz mężczyźni po męsku, trzymając męskość w dłoni razem robią siusiu. Może to na początek pomoże? A potem będzie już samodzielny... W tym wieku rola taty jest bardzo ważna dla dziecka... Przecież tata to superman!
rose
Też mi się wydaje, że tata w tej sytuacji może zdziałać cuda - zorganizujcie np wyprawę na piknik do lasu i wtedy jak się małemu zachce siusiu niech pójdzie z tatą na "boczek" i do dzieła!
maryanna
U nas też był problem w ogóle z nauczeniem się sikania na stojąco - bo był nocniczek na nim się siadało, potem ubikacja - to samo a jak przyszło do sikania na stojąco to tez się Mateuszkowi od razu odechciewało... I nie pomógł nawet tata a kolega w przedszkolu!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.