Menu

Problem z teściową

Jestem zła na teściową! Jak potrzebuję jej pomocy, to nigdy nie ma czasu, ale jak ona chce się spotkać z nami lub z dziećmi, to nie obchodzą ją nasze plany! Musi być tak, jak ona chce! grrrr...

twogirls
 619  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina gniew problem teściowa

Odpowiedzi

PaniMisiowa
Wydaje mi się że przy najbliższej okazji warto zwrócić jej na to uwagę. Podejrzewam że sie obrazi skoro lubi tak bardzo stawiać na swoim ale jednak Wy też macie swoje życie i plany a mumusia nadal wierzy, że jest najważniejsza. Nie wiem też jak Twój mąż na to reaguje, czy potulnie czy też tak jak Ty irytuje się...
twogirls
Dla mojego męża to normalka niestety. On jest przyzwyczajony. Nie jest aż tak, że jest nadal przywiązany pępowiną do mamy, ale zazwyczaj nasze plany się zmieniają, gdy jego mama się odezwie :/
PaniMisiowa
A pyta Cię może o zdanie zmieniając Wasze plany? Co Ty na to? uważam, że nie jest to w porządkuw stosunku do Ciebie.. Może zacznij od rozmowy właśnie z nim?
kasia13_archiwum
Tez uwazam, ze zmiany powinnas zaczac od powaznej rozmowy z mezem. Tu duzo od niego zalezy. Jezeli tesciowa bedzie wiedziala, ze jestescie w tej kwestii jednomyslni, nie bedzie miala tyle odwagi, zeby waszych planow nie szanowac.
Musisz uswiadomic mezowi, ze fakt, iz on jest do tego przyzwyczajony, nie oznacza, ze ty to akceptujesz i ze tak powinno byc.
twogirls
On wie że mi to przeszkadza i mnie przeprasza, ale zawsze mówi "To moja mama, nie mogę jej odmówić".
ruda
Lepiej nie zwracać teściowej uwagi, zostaw tę działkę mężowi. Teściowa nie będzie na Ciebie zła a być może zmieni swoje podejście, oczywiście gdy mąż będzie potrafił ją do tego przekonać.
twogirls
No ale co ja mam mu powiedzieć? on wie że mnie do denerwuje!
artanis
Współczuje, znam ten problem od podszewki... Na teściową nie ma rady...

@twogirls: "to moja mama..." - zapytaj 'a czy mnie mozesz?' Niech w końcu dorośnie i zdecyduje czy nadal jest syneczkiem mamusi i należy do jej rodziny, czy ma jaja by być głową własnej?
KaczkaDziwaczka
poważne rozmowy.. ile to ich było! Ciężko będzie skłonić teściową do zmiany postawy. łatwiej Ci będzie przejść nad tym do porządku dziennego niestety:(
justa
Jeżeli on wie, że dla Ciebie to jest denerwujące to tym bardziej powinien pomyśleć o tym jak załagodzić sytuację.. To z Tobą żyje i chyba powinno mu zależeć na Waszych dobrych relacjach a szczególnie na zdrowej atmosferze między Wami wszystkimi - czyli z mamą w łącznie. @artanis ma rację, no trzeba być prawdziwym mężczyną, by umieć zadbać o swoja kobietę i rodzinę.
twogirls
Dziękuję Wam za pomoc. Pogadam z mężem dziś wieczorem.
KdaPl
Skąd ja to znam...mam ten sam problem
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.