Menu

Problem z wypróżnieniem

Witam mamuśki!! Mój synuś ma 5 tyg i karmie go piersia. Od pewnego czasu synuś ma problem z wypróżnieniem. Przez kilka godzin nie moze zrobić kupki, pręży się i płacze a kupki robi normalne. przez ten czas co nie moze sie załatwic śpi po 10 min po czym budzi się z płaczem!! A jak zrobi w końcu tą kupkę to jest ok. Już nie wiem jak mam mu pomóc( przestrzegam diety, piję dużo wody mineralnej i herbatki z kopru włoskiego) Pytałam lekarza to on twierdzi że on się denerwuje że kupkę ma zrobić i dlatego płacze!!

justycha842
 536  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie kupka niemolecia

Odpowiedzi

kordi80
dzieci karmione pirsia moga nie robic kipki do 7 dni (tak mi sie wydaje ) z tego co pamietam . Moze ma kolki?
kordi80
piersia i kupki *mialo byc(prezent)
Beki
Może lepiej Ty nie pij tej herbatki, tylko młodemu podaj. Można kupić w aptece też jakieś kropelki na kolki.. powinno pomóc. Może jeszcze raz przeanalizuj swoją dietę.
Beki
Moja też spała po 10 min i to z 3 razy dziennie... (kwiatek)
okaloka
Ja też myślę,że może mieć kolki.Zrób mu może masaż brzuszka.(kwiatek)
corcia
jak by miał kolki to by nie płakał przed zrobieniem kupki ,ja dawałam czopki glicerynowe doraźnie ,ale jak mi nie robiła tak dłużsazy czas tak kupki to poszłam do pediatry i przepisała jej zawiesine i pomogło ,mi pediatra powiedziała że takie niemowlaki powinny robić codziennie kupki
Amcia
Odradzam koper ,anyż a tak wogule ty pij herbatę z rumianku i tak samo daj dziecku wypić 3 razy dziennie jak poskutkuje to dawaj mniej mam to wszystko od neurolog a broń Boże nie pij herbaty na zwiększenie pokarmu bo tam znajdują się właśnie koper ,anyż i inne dziadostwa które myślałam że pomogą np. na brzuszek herbatki różnego rodzaju a to działało odwrotnie dziecku możesz podać oprócz rumianku zwykłą lekką herbatkę to nieważne że pie mleko trochę też jelita muszą się rozlużnić muj pił już od 2 tygodni życia.Pozdrawiam i życzę cierpliwości też to przeżyłam.
mala21
a mi się wydaje że przy karmieniu piersią przynajmniej na początku to co 2 ga pielucha to kopa,
Amcia
Jak pijesz herbatę na laktację bo jak nie to omiń tą wypowiedz.
kordi80
Kupka niemowlęcia karmionego piersią

Zwykle są to dwa do czterech wypróżnień w ciągu doby. Powinny one mieć żółte zabarwienie i wyglądem przypominać średnio ścięta jajecznicę. W kupce mogą pojawić się niewielkie grudki oraz pasemka śluzu. Kupka może mieć lekko kwaśny zapach. Czasem zawartość pieluszki będzie imponująca i pielucha sobie z nią nie poradzi, a innym razem będzie to malutka kupka. Może się zdarzyć też, że maluch nie zrobi kupki wcale nawet przez kilka dni. Jest to związane z tym, że mleko matki jest doskonale i można by powiedzieć w całości przyswajalne. Jednak gdyby osesek był niespokojny, miał wzdęty brzuszek i mały apetyt, zgłoś się z nim do pediatry.
isiorek
spróbuj masaż codzienny. nam to pomogło i woda koprowa, możesz dawać małemu przed jedzeniem
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.