Menu

Problemy z nereczkami

Witam
U mojej córeczki wykryto obustronny wsteczny odpływ pęcherzowo-moczowodowy (Miała 2m-ce, a teraz 13). Jes pod stałą kontrolą urologa. Przez cały czas musi brać leki. Miała bardzo bolesne badania. W wakacje będzie miała pobierane próbki z obu nereczek, jeśli wynik będzie zły czeka ją operacja... Czy któraś z Was zetknęła się z taką chorobą, jak sobie radzicie i czy skończyło się to operacją.

madzia203
 1188  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

lolita
Corka mojej znajomej to miala-wiem tylko,ze przez rok brala leki i pomogly-nie musi byc operowana;)))
Trzymam kciuki-napewno bedzie dobrze!!!!
tlolek
a jak wykryto taką chorobę ??
madzia203
Przypadkiem. Mała od samego początku strasznie nam ulewała i wymiotowała. To były hlustające fontanny wymiotne. Bardzo się baliśmy, bo takie wymioty występowały nawet podczas snu. Lekarz skierował nas na przeróżne badania. Podczas usg zauważył zmianę na lewej nereczce, tzn powiększoną miedniczkę. Wymioty same ustały, a okazało się że zmiany są również na drugiej nerce. Małej przepisanp Furaginum. Doszły silne ataki boleści nie wiedzieliśmy co się dzieje z naszym dzieckiem. Dostała syrop Urotrim, po którym boleści minęły. A teraz na zminę ma co tydzień :Uronat-Urotrim-Uronat-Furaginum. Nie możemy opuścić rzadnej dawki. Czasmi mam już dość
Anushka
Madziu, zajrzyj do mojej grupy "Stomia". Moja corcia ma ta sama chorobe. Tez wymiotowala chlustajaco, az do odwodnienia, niestety. Caly opis tej choroby u mojej cory znajdziesz w akapicie "...z poczatkiem pazdziernika". Wszystko bedzie dobrze! Glowa do gory! Ja jestem tylko zaskoczona, ze Twoja corcia bierze tyle lekow. Mojej Adzie wyloniono urostomie i teraz nie mamy zadnych problemow :) Proces zniszczenia nerek ustal, przewody moczowe zaczely pracowac jak u zdrowego dziecka, pecherz moczowy ma teraz normalne warunki do wzrostu. Ale decyzja lekarzy byla natychmiastowa. Po zdiagnozowaniu obustronnego wstecznego odpływu pęcherzowo-moczowodowego Ada momentalnie znalazla sie na sali operacyjnej i dostala nowa dziurke, ktora robi siusiu. Dlatego jestem w szoku, ze lekarze faszeruja Twoja Kruszynke lekami, zamiast zatrzymac proces niszczenia nerek. Jak masz jakies pytania, to zapraszam do mojej grupy i na moje pw. Buziaki dla Ciebie i Twojej corci! :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.