Menu

Próby samodzielnego siadania

Mamusie powiedzcie mi kiedy Wasze dzieciaczki podejmowały pierwsze próby samodzielnego siadania bądź w którym miesiącu samodzielnie siedziały?Moja córka ma 7 miesięcy i jeszcze nie siedzi.Jestem ciekawa jak to było z Waszymi pociechami.Z góry dziękuję za odpowiedzi.

euphoria29
 819  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta siadanie umiejętność

Odpowiedzi

Lexi
Oliver ma 5 i dzwiga sie do siadania (grins) Ale kazde dziecko ma swoje indywidualne tempo rozwoju (kciuki)
Mandarinios
Kochana Kubuś też ma 7,5 i jeszcze sam nie siada. Za to coraz bardziej podnosi głowę z ramionami tak jakby robił pół-brzuszki dlatego czekam cierpliwie, wszystko w swoim czasie :)
marti82
mój synek wcześnie podejmował takie próby bo gdy miał 3 miesiące. teraz ma 6 i dalej nie siedzi więc też czekam z niecierpliwością
euphoria29
Mandarinios Tosia jest starsza o 3 dni od Kubusia i tak samo się zachowuje.(kciuki)
malgosia
moja córka (6,5 m-ca) też jeszcze sama nie siada, choć bardzo chce, też podnosi główkę i ramiona, a posadzona chwile siedzi, po czym się ku swojej rozpaczy przewraca(grins)
monna16
Moja pierwszy raz samodzielnie siedziała jak miała niecałe 8 miesięcy.

Trzy tygodnie później zaczęła raczkować i rozwój ruchowy poszedł w piorunującym tempie. Teraz na szczęście zwolniła tempo.
Gdyby wszystko szło tak szybko to chyba w wieku 10 miesięcy już by biegała.
kina
moj maly tez ma 7 m i od kilku dni zaczyna sam siadac,ale jeszcze nie tak sztywno ,ale trzyma rownowage,widzisz kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie(prezent)
ewusiczkaa
NIE PAMIETAM KIEDY PROBOWAL ALE TERAZ MA 9 M I ZACZAL JUZ SAM Z POZYJI LEZACEJ SIADAC -SAMODZIELNIE BEZ LAPANIA ZA PALUSZKI CZY SZCZEBELKI OD LOZEZKA, PAMIETAM ZE JAK MIAL 7 M TO SIADL SAM LAPIAC SIE ZA MOJE PALCE ALE TERAZ MAJAC TE 9M JUZ SAM SIE PODNOSI OSTATNIO NAWET SAM STAJE ALE TO JUZ ZA POMOCA SZCZEBELEK OD LOZECZKA :)
33anna
misiu ma 7,5 mca i też robi takie nie pełne brzuszki, jak go posadzę to się kładzie na brzuszek jak do raczkowania.
tlolek
dźwiganie było dość wcześnie bo jakoś w 4 m-cu ale usiadł sam w 7 i poleciało juz szybko teraz ma 10 siedzi raczkuje stoi a wczoraj juz puścił się mebli i stał sam parę sekund...a ja tęsknie za czasami kiedy tylko leżał w łóżeczku(grins)(grins)(grins)(grins)
Kuba zaczynał od raczkowania i z raczka jakoś mu sie udało usiąść nawet nie wiem kiedy(grins)(grins)
monna16
ja też tęsknię za czasami kiedy mała leżała spokojnie w łóżeczku (grins)(grins)(grins)

teraz to już muszę mieć oczy dookoła głowy a mała to i tak ciągle pod nogami mi się kręci. gapa jedna nie odstępuje mnie na krok ani na chwilę.
dziś jak mi machnęła łapą w talerz, to wszystko na podłodze się znalazła. a mała??? zrobiła tylko oczka jak kotek ze Shreka (smiech)(smiech)(smiech)
i weź tu się zdenerwuj (smiech)(smiech)(smiech)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.