Menu

Produkty typu light - sięgasz po nie czasem?

Pierwsze tygodnie stycznia to między innymi czas noworocznych postanowień, do których nierzadko należy chęć zrzucenia kilku kilogramów, które być może nagromadziły się w nadmiarze w okresie jesiennym i zimowym. Niektórzy chcąc schudnąć (lub nie przytyć) sięgają po produkty typu light, które z reguły charakteryzują się zredukowaną ilością tłuszczu bądź cukru. Jednak co do ich skuteczności i bezpieczeństwa dla zdrowia zdania są podzielone. A co Ty sądzisz na temat produktów typu light? Sięgasz po nie czasami czy starasz się unikać?

NetMamaTeam Team
 429  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Odżywianie produkty light

Odpowiedzi

amalka
Nie sięgam bo nie warto. Jeden "syf" zastępuje się w owych innym "syfem"...
oli28
Nie sięgam po takowe produkty to jedno wielkie g...no.Nazwa light jest tylko nazwą żeby skusić kupującego,a pod tą nazwą kryje się cukier i tłuszcz
MaLaCzarna
Nigdy
amalka
Dokładnie @Olu (grins) Cukier i tłuszcz są nośnikami smaku (wystarczy porzuć gumę a gdy straci "słodkość", zapodać sobie do dzioba troszkę cukru właśnie i "rzujka" znów stanie się owocowa/ miętowa/ "jakaśtam") więc tam gdzie redukują zawartość jednego, dodają drugiego lub jakiegoś innego sztucznego wzmacniacza. Nic tylko SAMO ZDROWIE (krejzolka)
Beatka9316
Nigdy
iwus198920
kilka razy wypiłam cole light
tymianek
jestem ślepa na tego typu produkty
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.