Menu

Programy telewizyjne dla dzieci

Jakie programy telewizyjne mogą oglądać Wasze dzieci? Na co zwracacie uwagę?

twogirls
 2211  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Wychowanie program tv film bajka telewizja

Odpowiedzi

artanis
Mój synek ogląda głównie MiniMini, wieczorynki na TVP1 oraz bajki i programy edukacyjne na DVD. Często pozwalam mu także oglądać programy przyrodnicze na AnimalPlanet i temu podobnych. Nie chcę, by oglądał pseudo-programy dla dzieci, w których jest więcej przemocy niż w filmach akcji emitowanych po 23. Ostatnio przyznam szczerze, że zwróciłam także szczególną uwagę na np. Myszkę Micky lub Kaczora Donalda - tam też jest dużo przemocy i złośliwych zachowań. Wiem, że nie mogę dziecka wiecznie trzymać pod parasolem ale póki co, nie chcę mu zaśmiecać mózgu.
twogirls
Moje dziewczynki raczej nie oglądaja telewizji. Puszczam im bajki i programy edukacyjne z płyt dvd. Faktycznie za dużo jest przemocy w telewizji, z tym że @artanis nie do końca się zgadzam z przemocą w bajkach Walta Disneya. Fakt faktem, że starsze bajki jego produkcji różniły się w jakiś sposób o tych współczesnych, jednak uważam, że nie ma w nich zbyt wiele przemocy.
felicity
Moje dzieci, jak to chłopcy w tym wieku, lubią bajki, a raczej filmy akcji. Zwracam uwagę na to, czy w filmach nie ma za dużo przemocy, nie da się tego jednak zawsze kontrolować, ale sprawdzam od ilu lat dany film jest dozwolony.
artanis
@twogirls - oczywiście są bajki, które chętnie puszczam Grzesiowi np. Bambi, ta bajka jest piękna, ale np. Kaczor Donald i Wiewiórki - ogrom wzajemnych złośliwości, walki i złości. Na szczęście przygody Kaczora nie spasowały mojemu synkowi i dobrze.
Mart03ha
Moi synowie już nie oglądają tak chętnie bajek, ten młodszy może czasem, starszy woli filmy akcji i niestety często nie udaje mi się już tego kontrolować. Mam jedynie nadzieję, że dobrze ich wychowuje i potrafią odróżnić rzeczywistość od filmu oraz, że nie będą przenosić zachowań telewizyjnych do własnych.
Akoo
Jeśli programy i treść są nieadekwatne do wieku dziecka i czas jaki przeznaczamy dziecku na oglądanie telwizji może doprowadzić do wolniejszego rozwoju poznawczego dziecka a co za tym idzie dziecko będzie się rozwijało gorzej i później niż jego równieśnicy. Osobiście przygotowałam sobie tabelkę i ułożyłam taki rodzinny dziecięcy program telewizyjny czy z płyt DVD czy z programu TV by zapobiec na przykład ograniczeniom ruchowym. Chcę by moje dzieci poznawały świat z własnych przeżyć i doświadczeń a obrazki na płaskim ekranie mają stanowić element dodatkoy i edukacyjny.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.