Menu

Prośba o tabletki na opóźnienie/przyspieszenie miesiączki

26 lipca wyjeżdżamy na wakacje nad morze. Tak się składa że niestety na 28 mam planowany okres (+/- 2 dni). Jutro idę do ginekologa poprosić o jakieś tabletki na przyspieszenie/opóźnienie okresu. Ale boje się że lekarz powie że wakacje nie są powodem do przypisywania mi takich tabletek. Czy może mi odmówić? Czy takie tabletki zapisuje się tylko w "nagłych" przypadkach?

justyna01
 629  6

Odpowiedzi

amalka
Nie wiem, czy są takowe... Gdybyś się wcześniej "obudziła", zażywałabyś tabsy anty i nie przerwałabyś opakowania. Kwestia tylko tego, czy nie wyrządzisz sobie krzywdy takimi wahaniami w poziomie hormonów...

Ps. Istnieje szansa, iż na skutek zmiany klimatu okres sam się przesunie (grins)
justyna01
A gdybym zaczeła brać anty od tej niedzieli to coś pomoże? Okres z 28 opóźni się?
amalka
Najlepiej gdybyś się skonsultowała z lekarzem. Nie wiem czy dobrym pomysłem jest "zapodanie" sobie tabsów od tak- jednorazowo. Pamiętaj też, że nim organizm się "otrząśnie" i przyzwyczai do pigułek (hormonów przecież), możesz czuć się naprawdę kiepsko (mdłości, wymioty, bóle głowy, gromadzenie się wody...) Wakacje będą do niczego.
kama86
Jest sens rozregulowywac sobie cykl?
Z anty bym nie eksperymentowala.

Mi np @ o dzien dwa przyspiesza ciepla kapiel.

Popieram @amalke(prezent)
MMama1975
Podpisuję się pod dziewczynami. Jeśli do tej pory nie brałaś takich tabletek to zafundujesz sobie mała jazdę, bo będziesz się źle czuła. Jak tylko je odstawisz to dostaniesz miesiączkę. Zaczynać w trakcie cyklu branie anty to nie jest dobry pomysł-rozregulujesz sobie cykl. Ale idź do lekarza i dopytaj - bo my to nie lekarze (mruga)(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.