Menu

Prosic o pomoc?

Zaczne od wprowadzenia w sytuację...moja tesciowa opiekowała się córkami brata meza odkad każda skonczyła 3 miesiące bo ich mama chciała wrócic do pracy.Teraz dziewczynki są juz duze i obowiazkowo "biwakuja u babci co sobotę by ich rodzice mogli odpocząc.Gdy urodził sie mój Bąbel przez mysl mi nie przeszło ,by prosic ja o pomoc (poszłam na wychowawcze),gdyż wiecznie narzekała,że jest zmęczona wychowywaniem dzieci..Tak też mój synek przez okres tych 13 mc ,które ma ,został u niej może ze cztery razy po dwie ,trzy godzinki jak juz był jakiś "nóż na gardle".Tymczasem drugiemu bratu męza urodził sie dzidzius ....i okazuje się ,że babcia nie jest tak zmęczona chyba, bo od pazdziernika będzie sie nim opiekowac....ale nie chodzi tu o jakis mój żal nie..(nigdy) Nasz sytuacja finansowa stała się dosc beznadziejna....no i traf chce ,że mam okazje dorobienia do zasiłku bez konieczności powrotu do mojego zawodu jeszcze.4razy w tyg po 8 godzin ok trzech miesięcy... (kciuki)(kciuki) I tu w końcu moje pytanie ..myslicie ,że powinnismy z męzem prosic ja ,żeby zechciała zostac z Małym?Nie chciałam byc od nikogo zależna ,ale życie czasami niweluje rózne założenia..Waham sie tym bardziej ,że teraz będzie okres wakacyjny i niechciałabym by uznali Smyka za np."przeszkode " w planach wakacyjnych(pout)(pout) po prostu sama juz nie wiem...Prosic czy darowac sobie ta prace ?Co myslicie?

mysza
 833  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem pomoc babcia

Odpowiedzi

monique25
Tak poprosic myszko ; może ona na to czeka własnie (grins) . Wiesz skoro może się opiekowac tamtym dzieckiem to twój bąbelek na pewno nie sprawi kłopotu bo już jest samodzielny chlopczyk(grins)

Wnajgorszym wypadku odmówi ale na pewno bedzie inaczej (prezent)(prezent)(prezent)
Tosia
a chcialam zapytac tlyko co z Twoja mama? ...
Edytka85
Ja bym poprosiła... babcia jest babcią i pewnie nie odmówi. A skoro zostaje z dziećmi brata męża to czemu nie z Waszym maluchem? Oczywiście wszystko w granicach rozsądku.
rooda00
Ja bym wysłała męża z misją,niech naświetli sytuację i wybada grunt.Wiesz, to jednak synuś jest.A zresztą babcie od tego są by pomagać przy wnukach,bo co mogą mieć ważniejszego do roboty :))A jak odmówi,to będziesz miała jasną sytuację i już nigdy jej o nic nie poprosisz...
mysza
@moi rodzice mieszkaja daleko od nas ,więc jest to nierealne by pomogli (placze)(placze)(placze)
koza54
mysle ze nigdy nie zaszkodzi sie zapytac :D bo jak tego nie zrobisz nie dowiesz sie jak jest na prawde... a jesli chodzi o wakacje to wydaje mi sie ze jest jeszcze jedno wyjscie: moja kolezanka dala kiedys swoja corke dziadkom i oni ja zabrali ze soba na wczasy i bylo ok... jednak nie kazdy jest tak bez problemowy.... ale zawsze zapytac sie mozesz :) powodzenia sloneczko
Allicja
Kto pyta nie błądzi, mówi inne z kolei:) Wiec zapytaj, a się dowiesz(grins)(grins)(grins)(grins) powodzenia!!!(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
mysza
właśnie pisałam ,że w sumie kto pyta to nie bładzi (grins)(grins)(grins)(grins) więc schowam dumę do kieszeni i chyba tak uczynię ...w najgorszym przypadku odmówi (zla)(zla) a ja będę wiedziała ,zeby juz nigdy o nic jej nie prosic ...czy ten pierwszy raz zawsze musi byc taki trudny (krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)
Allicja
Musi... oj musi(grins)(grins)(grins)(grins)(smiech)(smiech)(smiech)
Kordelia
Ja też uważam tak jak dziewczyny,że powinnaś się zapytać(grins)(grins)(grins) I powodzenia(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
paulaa
zapytaj teściową przecież nic złego się nie stanie jak to zrobisz a jeżeli się nie zgodzi to mówi się trudno (awve)(awve)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.