Menu

Prostowanie włosów

Ostatnio z głupoty pożyczyłam od koleżanki prostownicę do włosów, wyprostowałam te moje niesforne włosy i byłam zachwycona. Podobno to niestety niszczy włosy, ale czy nie wiecie czy sa jakieś płyny do prostowania włosów? Żeby zminimalizować uszkodzenia? Wiecie jak to jest - jak się ma proste chce się mieć kręcone i na odwrót. Marzy mi się własna prostownica.

Pixelka
 1048  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie uroda włosy prostowanie włosów

Odpowiedzi

sabina
Tak, prostownice niszczą włosy. Są płyny prostujące włosy chyba nawet już z każdej firmy. Zastanów się jednak dobrze nad tym, czy naprawdę chcesz sobie zniszczyć włosy.
Masz rację, że mając proste włosy chce się mieć kręcone i odwrotnie.
Należę do osób z "pudlem na głowie" ;)
Prostowałam włosy kilkakrotnie u fryzjerki. Prostowanie trwało ok. 2 godzin, trzymało się ok. 8-10 godzin, zależnie od nawilżenia powietrza. Moim zdaniem raz na jakiś czas prostowanie - ok. Jednak nie stosowałabym tego zbyt często....
Pixelka
To mi się trzymało chyba ze 3 dni!! Idealnie ale ja mam bardzo podatne włosy mimo tego że się kręcą... Fakt faktem zabawy z tym było co nie miara. Ale jak wyglądałam... mój mąż to normalnie oniemiał jak mnie zobaczył!

A ty jak się sobie bardziej podobasz? I partnerowi?? Z "pudlem" czy bez?

Mój mnie przekonuje że z loczkami jednak ale jak sobie przypomnę ten błysk w oku jak mnie zobaczył... warto było :)
sabina
Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia ;)
Fakt, że po pierwszym prostowaniu włosów mój chłopak mnie nie rozpoznał i podszedł się przedstawić :D:D:D Bardzo się mu spodobało ;) Z tym że na co dzień źle bym się czuła z prostymi włosami ...! Gdy były proste nie wiedziałam, co z nimi zrobić. Jak je związałam, to się rozpadały, jakoś mniej ich było i o jakieś 20 cm dłuższe :) Myślę, że to Twoja decyzja i jeśli się czujesz lepiej z prostymi, to czemu nie... z tym że lepiej spytać fryzjera o radę, jakich produktów stosować przeciw zniszczeniu włosów ;)
Pixelka
Hmmm na co dzień to nie ma mowy - nie mam tyle czasu - ale na jakieś wyjście czy coś :) Chyba taka dawka ciepła z prostownicy nie zaszkodzi moim włosom?
sabina
hm... myślę że na specjalne okazje, randki z mężem itd. to nie zaszkodzi ;)
Życzę więc miłego prostowania.. i miłych wrażeń ;)
P.S. Są też różne rodzaje prostownic. Spytaj fryzjerkę, która najmniej niszczy włosy!
Powodzenia :)
mamaoscara
Też czasem prostuję włosy, nie mam co prawda tak krętych ale się wiją i podwijają szału można dostać :) Fryzjerka mi powiedziała, że lepiej ez płynów, bo prostownica po zetknięciu z mokrym włosem powoduje wyższą temperaturę i o wiele gorzej dla włosa wtedy. Włosy muszą być idealnie suche wtedy najmniej im to szkodzi :)
Pixelka
To chyba faktycznie skonsultuję z fryzjerem - chociaż znając mojego fryzjera zakochanego w moich loczkach to nic mądrego mi nie powie - ja faceta nie mogę uprosić żeby mi podciął końcówki - jego zdaniem z takimi włosami najlepiej nic nie robić!
sabina
Moja fryzjerka tylko raz mi rozprostowała włosy i powiedziała że to bez sensu bo i tak na następny dzień będą znów lokate :)
Jeśli chodzi o podcinanie to trzeba, poza tym nawet po minimalnym przycięciu końcówek, skręt jest lepszy, a włosy odżywiają.
Jeśli chodzi o upartość fryzjerów, to moja kiedyś, gdy chciałam je ściąć na krótko, to powiedziała, że ona się tego nie podejmuje i co najwyżej zetnie do szyi, i ani cm krócej (a chciałam na "zapałkę") :D

@mamaoscara : fakt, że nie powinno się prostować mokrych włosów, ponieważ mogą się spalić i zniszczyć. Nie wiem jednak, czy płyny do prostowania nakłada się przed czy po prostowaniu.
Pozdrawiam.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.