Menu

Prostytucja legalna - tak czy nie?

Obserwowałam wątek o narkotykach, a co myślicie o prostytucji?

Estera
 632  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

domy ciało towarem agencje publiczne prostytucja

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Hmmm...
ojciec
W świetle rozmowy o emancypacji i feminizmie, jeśli już kobieta się zdecydowała na taki zawód - podkreślam jeśli się sama zdecydowała to jak najbardziej legalizacja jeśli ma mieć jakieś prawa.
smoczyca
ja jestem przeciwko. bo wtedy musiałabym akceptować np. fakt, że moje dziecko chodzi do szkoły, przyjaźni się z dzieckiem prostytutki. nie podobałoby mi się to

legalizacja prostytucji stworzyłaby niebezpieczny precedens. "Daj palec, wezmą Ci rękę". Myślę, że moglibyśmy sie zagalopować
ojciec
smoczyca - ależ powiało rasizmem...
artanis
Ja uważam, że jak najbardziej powinna być legalna. I tak działa od wielu lat pod przykrywką Domów Publicznych. Właściwie jest to praca na czarno, nikt nie płaci za to podatków, dlaczego ja mam płacić za swoją pracę, a prostytutka nie??
Jest kilka aspektów, dla których uważam, że prostytucja powinna być legalna:
1. Podatki - to są milionowe kwoty, które rok rocznie przechodzą rządowi koło nosa.
2. W momencie legalizacji, musiałoby to być jakoś kontrolowane. Badania okresowe! Spadłoby ryzyko rozprzestrzeniania chorób zakaźnych.
3. Prawo emerytalne. Jeśli kobieta decyduje się na uprawianie takiego zawodu, dlaczego ma nie dostawać z tego tytułu emerytury? Niech płaci podatki, ma prawo do zasiłku, do chorobowego.

Chociaż, czy złapanie HIV to choroba zawodowa?:D
kasia13_archiwum
@smoczyca... a co ma dziecko prostytutki do tego, ze jego mama jest prostytutka??? Rodzicow sie przeciez nie wybiera...
smoczyca
niefortunna wypowiedź mi wyszła. absolutnie nie oskarżam dziecka.
bardziej chodziło mi o to, że legalnej prostytucji nie będzie trzeba ukrywać przed światem. Prostytucja to nie jest coś, co dzieci powinny obserwować. jak prostytucja jest nielegalna, to kobiety się z tym kryją. boje sie, ze jak ją zalegalizują to może się zwiększyć przyzwolenie społeczne na takie zachowania i prostytutki przestaną się wstydzić swojej pracy
kasia13_archiwum
Albo inaczej, ze faceci zaczna chodzic do prostututek jak do fryzjera... ;-) Ciekawa jestem, czy prostytutka majac swojego faceta, tez bylaby zadowolona, gdyby on korzystal z uslug jej kolezanki?
artanis
kasia13: ale w niemczech przecież to funkcjonuje...
smoczyca
o tym tez myślałam. legalizacja prostytucji zmieniłaby społecznie podejście do niej. nie chcę żeby prostytutki stały na głównej ulicy w biały dzień. teraz policja by je zgarnęła.
kasia13_archiwum
Oj... funkcjonuje... Mamy burdelik taki (chyba 10 pietrowy) jakies 15 minut jazdy s-bahna od nas oddalony... ;-)

Najfajniej bylo, jak przejezdzam obok s-bahna. Obok siedzi moja starsza. Widzi Pasche (tak sie nazywa ten dom uciech) a tam kobitka w seksownej bieliznie (szyld firmy)... Moja Fatima zrywa sie i krzyczy (oczywiscie po niemiecku, a owszem, niech wszyscy zrozumieja!)...
"Mamo! Popatrz! Jaka ladna ksiezniczka!"
kasia13_archiwum
A propos prostytucji. Mialam kiedys taka kolezanke, ktora pracowala w Agencji Towarzyskiej. Nikt by tego nie wiedzial (ja tez nie) gdyby nie przypadek. Brat mojej przyjaciolki zamowil sobie taka laseczke, ona przyjechala do niego, on otwiera drzwi... i kogo widzi???
artanis
@kasia13: lol, super te Twoje dziewczyny są :D
kasia13_archiwum
No... @artanis... Ale wierz mi! Nieraz to sie az po uszy czerwienie. Takie udane so moje cory... A najbardziej to jak maja publicznosc!
ojciec
Magic to miło mieć wspólne zdanie biorąc pod uwagę, ile nas dzieli Ty z Wenus ja z Marsa a poglądy jakże bliskie...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.