Menu

proszę o radę

Potrzebuję rady,moja bratowa jest w 3 m-c ciąży,oboje z mężem nie pracują i teraz chce otworzyć działalnośc,żeby mieć ubezpieczenie i pózniej wychowawczy.jak myślicie czy to dobry pomysł?

renata3421
 501  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

wyychowawczy

Odpowiedzi

Remedios
moim zdaniem bardzo dobry, im szybciej tym lepiej jeśli mają taką możliwość i jest to przemyślany plan (tzn otworzą biznes który będą chcieli kontynuować)
Magdzik
@gochasta ma rację(grins)
I musiałby być to bardzo dochodowy biznes, bo jakby nie było ubezpieczenie będzie musiała sama sobie opłacać(grins) A jeśli weźmie męża do spółki, to jeszcze dodatkowo jego ubezpieczenie... Niech przemyślą sobie dokładnie wszystkie plusy i minusy. Powodzenia(kwiatek)
renata3421
tak myślałam właśnie,czyli lepiej będzie poszukać pracy
aniula
dziewczyny maja racje..nie ma wychowawczego w dzialalnosci gospodarczej....skladki bedzie musuiala sama oplacac....przez pierwsze 2 lata moze skorzystac z ulgi dla nowych firm,i oplacac niski ZUS to jest 382 zl miesiecznie....jezeli bedzie chciala zatrudnic meza to juz skladka za niego będzie wynosic ponad 800 zl...do tego dochodzi podatek w zaleznosci od dochodów.wiec trzeba sie nad tym powaznie zastanowic
Tosia
nie rozumiem .. otworzyc dzialalnosc zeby miec ubezbieczenie?... a nie zeby zarabiac na chleb?
aniula
(grins)(grins)(grins)(grins) Tosia
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.