Menu

próżnociag i kleszcze

hej! wiem, ze kleszczy i proznosciagu używa sie teraz sporadycznie, ale chcialabym wiedziec czy jest jakas mama, ktora przez to przeszla. powiedzcie mi czym moze grozic taki zabieg?

moniula
 1466  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie poród

Odpowiedzi

aniula
prawidlowo uzyte kleszcze i próznociag ratuja dziecku zycie i sa bezpieczne dla dziecka
aklicenka
Hej !! ja rodziłam naturalnie z pomocą próżnociągu. Ogólnie mój synek ma juz miesac i jest zdrowiutki jedyne co było zauwazalne po tym wszystkim to przez pierwsze dwa dni maly mial troszke stożkowatą główke ,ale teraz jest normalnym bobasem. Z tego co wiem to nie używa sie tego często . U mnie zadecydowało tylko to ze miałam za małe rozwarcie, a bóle jak nie wiem. Szczerze piszac to bardziej obawiał bym sie kleszczy nie próżnociągu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3%C5%BCnoci%C4%85g tu masz troszke info na ten temat
karolincia
ja miałam używany próżnociąg ponieważ malutka zawinęła się pępowiną i lekarze musieli działać szybko żeby się nie udusiła. Na początku Madzia miała troszeczkę wydłużoną główkę ale to szybko doszło do siebie. Pamiątką po próżnociągu jest tylko malutki krwiaczek na główce który zbladł i jest niewidoczny po włoskami. Poza tym wszystko jest ok.
Agula80
Ja miałam Vacum, ale dzięki temu moje dziecko otrzymało szybką pomoc, dostała tylko 4pkt w pierwszej minucie :(
Małej nic nie było mimo to że oprócz Vacum była wypchnięta na świat z brzuszka, miała tylko lekki krwiaczek, ale wiem, że moga być złamania po tekich porodach(placze)
Agula80
A było wszystko wporzdku pełne rozwarcei główka wstawiona tylko ktg leciao dziecko na łeb na szyję (placze) szybka decyzja małe nacięcie i dziecko uratowane
Agula80
acha krwiaczek mojej maleńkiej wsysł się :) po vacum robią zawsze usg główki, w moim przypadku było niedotlenienie dziecka więc mozę dlatego to usg było ?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.