Menu

Przebijanie uszu - za czy przeciw

Ostatnio coraz więcej osób chce przebijać uszka malutkim dzieciom. Czy uważacie, że to jest dobre - ja mam mieszane uczucia i próbowałam ostatnio przekonać moją koleżankę, że by tego nie robiła - niestety brakło mi chyba argumentów. Ja pamiętam jak córki miąły przekłuwane uszy - już były w wielu szkolnym każda i same chciały - potem ropiało, bolało, swędziało... A maluszek nawet nie powie o co chodzi, a jeszcze jakoś niefortunnie pociągnie - bo przecież nie wytłumaczymy "nie dotykaj". Jakie macie doświadczenia i jakie zdanie na ten temat?

kosia
 4145  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie kolczyki przebijanie uszu dziecko

Odpowiedzi

kasinka28
Ja swojej Natce nie przebijałam ale szczerze powiem, że nie widzę w tym nic złego. Córka brata miała przebijane i zniosła to o wiele wiele lepiej niż nie jedno starsze dziecko. Uszka były przemywane rumiankiem i zagoiły się ekspresowo. Zuza miała wtedy tak gdzieś pół roczku - nie drapała, nie ciągnęła, nie płakała. Nie wiem czemu niektórzy są aż tak bardzo PRZECIW.
justa
Ja moje uszy przebiłam na własne życzenie, gdy chodziłam juz do szkoły - szczerze powiem, że sama chyba też nie chciałabym przebijać maluszkowi uszu.. Jakoś nie widzę sensu w tym by ledwo chodzące dziecko miało kolczyki. Oczywiście każdy rodzic ma prawo do tego by zdecydować o tym czy przebić uszy czy też nie...
Pixelka
Całe szczeście nie mam takich dylematów :) hahaha ale jak to mówią - wszystko jest dla ludzi - bardzo dużo widuje dziewczynek z przebitymi uszkami i jakoś nic im nie jest.
panidomu
Kurcze czytałam już inne fora na ten temat i zawsze pojawia się argument, że dziecko powinno samo decydować - co za bzdura - Może o tym czy pójdzie do przedszkola czy nie też ma samo decydować, albo o tym jakie chce mebelki w pokoju? Albo o tym czy ma ochotę brać lekarstwa jak jest chore czy nie? Do pewnego momentu rodzice podejmują za dziecko decyzje i mogą też decydować o kolczykach moim zdaniem.
panidomu
PS - jak w wieku szkolnym zdecyduje, że chce kolczyki to jest ok - a jak zdecyduje że chce też tatuaż czy kolczyk w pępku to też ok??!! Dlaczego uważa się że o kolczykach w uszach można decydowac mając lat dajmy na to 7 a o innych nie?!!
kasia13_archiwum
Na pewno TAK. Moim coreczkom przebilam uszy (u jubilera) jak... starsza miala 4 latka, a mlodsza 10 miesiecy. Ktora zniosla to lepiej? Mlodsza. Trzymalam ja na reku, a jubiler przebil jej najpierw jedno uszko (nawet nie zaplakala) a potem drugie (raz steknela). Starsza natomiast bardzo sobie zyczyla kolczykow, wiec byl to jej swiadomy wybor (wszystkie kolezanki w przedszkolu maja). Po pierwszej dziurce powiedziala... Mama! Ja ide do domu! Pomoglo, jak sie ja zapytalam, czy chce z jednym kolczykiem chodzic. Nie chciala, wiec siadla z powrotem.
Po przebicíu uszow smarowalam obydwu dziewczynkom uszki specjalnym plynem, przekrecalam kolczyki codziennie w uszkach. Nie bylo ani razu problemu (ani ze starsza, ani z mlodsza), zeby sie targaly za uszy...
Oczywiscie nie dostaly zadnych duzych kolczykow, tylko takie male kropeczki (teraz z bursztynkami).

Co ciekawe... pediatra moich dziewczynek nie widzial w tym nic zlego. Co jeszcze ciekawsze, jest on zdania, ze wlasnie dzieci w wieku ok. 1 roku najlepiej to znosza i jest to optymalny wiek na przebijanie uszu.
kasia13_archiwum
@panidomu... mysle, ze troche przesadzasz z tym porownaniem. Tatuazu czy piercinga nie mozna porownywac z kolczykami w uszach. Juz sam bol jest inny. Przebijania uszu nawet nie mozna nazwac bolem, a przy piercingu boli bardzo. Wiem, bo mam.
kasia13_archiwum
@panidomu... oczywiscie, ze moja starsza zdecydowala o mebelkach do pokoju. W koncu jej pokoj.
eunika
Każda z was ma trochę racji - ja przebiłam Natce uszka i dobrze to zniosła - często to ludzie krytykują - krytykowała nawet moja mama, że krzywdę robię dziecku - ale nie mam i nie zamierzam mieć wyrzutów sumienia z tego powodu. Ma i już - jak kiedyś nie będzie chciała mieć - to wyciągnie, dziurki zarosną i już. Nie wiem po co tyle dyskusji na ten temat.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.