Menu

Przechowywanie żywności w lodówce

Hej hej(kwiatek)(kwiatek) Jak wyżej, a głównie chodzi mi o wędliny. Zazwyczaj ekspedientki pakują wędliny w papier, albo w torebki foliowe, ale zauważyłam, że jak wkładam do lodówki tak, jak kupiłam, to za 2-3 dni ta wędlina szybko traci świeżość. Więc wzięłam się na sposób (zresztą podpatrzony od mojej mamy(grins) ) i zakupioną wędlinę od razu pakuję w folię aluminiową - podobno dłużej świeża jest. A Wy macie jakiś sposób, by przedłużyć "żywotność"(smiech) wędlin? Jak ją przechowujecie?(kwiatek)(kwiatek)

Magdzik
 1906  20

Odpowiedzi

mala21
najczęściej w papierze, bo w torebkach robi się taka obślizgła, lub w zamkniętym plastikowym pudełku. Ale u mnie w domku żadko jest wędlina. Ja i syn nie przepadamy a mąż jest gościem w domu raczej
Pacholec
ja tam kupuję w kawałku dłużej leży
mammma
przekładam w papier śniadaniowy i wkładam do pudełka i dopiero do lodówki.
mala21
i jeśli już kupuję to tak jak Anna. Trzy, cztery plasterki.
Panterka
Ja też raczej kupuję na bieżąco... O sposobie z folią aluminiową jeszcze nie słyszałam...
Magdzik
No właśnie w folii trochę dłużej wytrzymuje... Pojemników nie mam, ale wiem, że takowe są...
krasna1
wkładam do folii aluminiowej ale z tego co wiem to papier jest lepszy bo oddycha
mgli21
ja kupuje 15 deko (grins) staram sie kupować codziennie świżą nie kupuje 30 bo wiem ze nie zjem a nie lubie 3 dniowej bo juz śmierdzi
euphoria29
W pojemnikach Tupperware przeznaczonych do przechowywania żywności.
myszka838383
Kupuje wędliny tylko na dwa dni. Zostawiam w worku ale rozchylonym żeby był dostęp powietrza. Jeśli już zdarza mi się kupić więcej ( np na imprezę urodzinową) i sporo zostanie ..to wtedy zamrażam.
Nula139
Nie kupuję na zapas,ale zawsze w domu wkładam wędlinę do pudełka do przechowywania żywności.
tymianek
(kwiatek) Taka kupna wędline trzymam w foilii spozywczej , ale najczęściej sama piekę, np schaba, karkowkę, szynkę, albo daję do wędzarni i taką wędlina trzymam w folii aluminiowej nawet może leżec do 2 tyg ( co żadko się zdarza (grins) .
agucha44444
ja tez mam pojemniki tupperware tam daje wszystko i dlugo mozna przechowywac
beatka7623
A ja trzymam w tym co kupiłam Czy ona leży w folii takiej czy takiej, czy w pojemniku próżniowym i tak tak samo pada Zależy jakiej jest świezości przy kupnie Ale to wie tylko sprzedawca (zla) Dla tego staram się kupować suche wędliny Wyjmuję z folii i najwyżej się zeschną jeszcze bardziej ale w tedy są bardziej mniam (kciuki)(grins)
monique25
kupuje na bieżąco ...
koza54
ja jak kupuję więcej to zostawiam część w lodówce na 2-3 dni i w nic nie zawijam, po prostu kładę na talerz. resztę wędliny mrożę :)
Magdzik
Ja też nie kupuję na zapas, ale nigdy nie wiadomo, czy to, co się kupuje jest pierwszej świeżości i potem szybko się psuje. Kiedyś też zamroziłam wędlinę w plastrach, to po odmrożeniu była taka, jak po kilku dniach w lodówce(krejzolka)(krejzolka)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.