Menu

Przedszkolak a język obcy

Rodzice często posyłają dzieci do obcojęzycznych przedszkoli lub posyłają maluchy na kursy językowe. Czy waszym zdaniem to dobra metoda? Czy nie uważacie, że lepiej żeby dziecko najpierw opanowało język ojczysty, a naukę języka obcego rozpoczęło w drugiej kolejności? Ciekawi jesteśmy jakie macie zdanie na temat nauki języka obcego w wieku przedszkolnym.

Ania
 1419  8

Odpowiedzi

aniula
moj syn mial przez 2 lata w przedszkolu angielski, chetnie bral udzial w zajeciach:).......teraz od wrzesnia oboje(syn 6 lat, corka 3 lata)pojda do przedszkola w Niemczech, nie znaja jezyka, i tego sie juz troszke obawiam, ale takie uroki emigracji..........ech
mammma
moja córka miała w przedszkolu zajęcia z języka angielskiego. nie uważam żeby miało jej to jakoś przeszkadzać w opanowaniu mowy ojczystej. każdy trening mózgu jest dobry dla tworzenia połączeń między półkulami. nawet gimnastyka temu sprzyja.
jola75
moj synek ma jezyk angielski w przedszkolu,wprowadzony w grupie 3 latkow.Nauczyl sie pare podstawowych slowek liczyc ,kolory podstawowe zwroty.mysle,ze to dobry pomysl ,aby wprowadzac jeyk obcy jak najwczesniej .Maly jest 2 jezyczny( wloski ,polski) ,ale angielski w niczym nie przeszkadza.
alinagj1o2
Synowie w przedszkolu mieli język angielski,takie podstawy w całej grupie.Posyłam ich też do prywatnej szkoły na angielski po wakacjach zaczną czwarty stopień.Dzieciom się podoba,grupki są małe a program dostosowany.Każdy stopień kończy się egzaminem do którego dzieci podchodzą bez tremy.Mam nadzieję że pomoże im to na przyszłość,bo ja znam rosyjski i nie mogła bym im pomóc w angielskim a to teraz podstawa.
makimka
tak ponieważ w przdszkolu dzieci uczone są języka przez zabawę, ja wiem bo sama przez krótki czas pracowalam w przedszkolu ;D dzici nawet tak naprawdę nie wiedzą, że się uczą i często same od siebie wplatają słowa angielskie w wypowiedź. gdy znają jego znaczenie ;D
aniol
a ja z mezem jestem przeciwna przynajmniej do lat 4 potem ok jesli dziecko to zainteresuje niech sie uczy dla mnie moj 3 latek jest za maly na to ale to moje zdanie on dobrze nieumie mowic po polsku po co mam mu w glowie mieszac zdazy sie nauczyc cale zycie przed nim .na szczescie przedszkole do ktorego zacznie chodzic zaczyna zabawe z jezykiem wlasnie od lat 4 .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.