Menu

przedszkole

Witam(awve) Mam kilka pytań odnośnie kryteriów przyjmowania dzieci do przedszkola. Czy ma znaczenie kolejność zapisywania maluchów na zasadzie kto pierwszy ten ma większą szansę? Co jeszcze jest brane pod uwagę? Oboje rodzice muszą pracować lub dziecko(i) matki samotnie wychowującej, tak? Jakie jeszcze kryteria mają znaczenie? Dziecko można zapisać tylko w formie elektronicznej czy można zrobić to również osobiście? Czekam na przyznanie stażu i nie wiem czy zapisać Młodą już czy raczej poczekać na to aż staż dojdzie do skutku... Z góry dzięki za odp. (kciuki)

madalena2009
 688  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem przedszkole rekrutacja

Odpowiedzi

ada410
z tego co wszędzie trąbią, to kolejność nie ma znaczenia. Wszystkie wymienione kryteria mają mniejsze lub większe znaczenie, ale ja na twoim miejscu zapytałabym się osobiście w przedszkolu...
daryjka87poznan
Kolejnosc nie ma znaczenia tylko to czy oboje rodzicow pracuje i matki samotnie wychowujące dzieci. U nas tylko mozna osobiscie takie podania do przedszkola składac i juz sie zaczeło do konca marca rodzice mają czas na przyniesienie pisma.
sheryl
Zależy od gminy. U nas są punkty za pewne kryteria. I wypełnia się elektronicznie, zanosi do przedszkola osobiście.
Magdzik
Zależy od miasta, gminy... U nas w tamtym roku głównym kryterium była własnie kolejność zgłoszeń i nie miała znaczenia praca rodziców. W tym roku prawdopodobnie pierwszeństwo będą miały te dzieci, które mają chodzić ponad program, czyli na 8 godzin, bo nasze przedszkole w tamtym roku poniosło straty finansowe, a wiadomo, że jak dłużej niż 5 godzin, to za dodatkowe godziny się płaci. Chore(krejzolka)
Tuptolek
(kwiatek) u nas jest tak: już poprzedniego dnia zaczyna się ustawiać kolejka pod przedszkolem, ponieważ ........... kolejność ma ogromne znaczenie (grins) oczywiście samotne matki, obydwoje rodzice pracujący, rodzeństwo w tym samym przedszkolu wszystko to ma znaczenie. Zapisy są tylko tego dnia, tylko rano, a później to już nie ma na co liczyć. Więc wpisuj staż jako miejsce pracy i pędź do przedszkola o ile już nie jest za późno.
Beki
Mnie jako samotnej matce powiedziano w przedszkolu, że pierwszeństwo przysługiwało mi jeszcze kiedyś w dawnych czasach. Nie zapytano mnie nawet o to czy pracuję... tylko na ile godzin zapiszę dziecko, czy na dodatkowe godziny po 13.. takie dzieci mają wówczas pierwszeństwo.
Beki
ah, że teraz nie biorą samotnych matke pod uwagę jeśli chodzi o pierwszeństwo..
mamaasia5
wejc na strone internetowa swojego przedszkola tam wszystko pisze albo przejc sie osobiscie
Magdzik
@Beki no właśnie u nas też teraz tak będzie:/
Marta050709
Moja mama pracuje w przedszkolu PAŃSTWOWYM i tam jest znaczenie po pierwsze pierwsi sa przyjmowani te dzieci ktorych oboje rodzicow pracuje a potem kolejnosc zapisania
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.